Sari la conținut
SnapCertSnapCert
Firmă activăNeplătitor TVA

Actualizat: 27 iul 2026

SCHNEIDER MEDICAL S.R.L.

SCHNEIDER MEDICAL S.R.L. (CUI 39472440) este o firmă din Sibiu, înființată în 2018, înregistrată la codul CAEN 8622. Date oficiale ANAF.

CAEN:8622

Date oficiale ANAF
actualizate zilnic

Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit

Constatator ONRC
direct din pagina firmei

Extras CF ANCPI
pentru același sediu

Date publice oficiale

SnapCert agregă datele despre SCHNEIDER MEDICAL S.R.L. din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).

Ce date publice are SCHNEIDER MEDICAL S.R.L.?

Denumire
SCHNEIDER MEDICAL S.R.L.
Formă juridică
SRL — Societate cu răspundere limitată
Înființată la
12 iunie 2018
Tip capital
Privat — capital autohton

Cu ce se ocupă firma (CAEN 8622)?

CAEN

8622

CAEN Rev. 22008-2023

Activități de asistență medicală specializată

CAEN Rev. 3în vigoare 2024+

Activități de asistență medicală specializată

Situație fiscală

Plătitor TVA

Nu

TVA la încasare

Nu

Split TVA

Nu

Pe scurt despre firmă

SCHNEIDER MEDICAL S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 39472440. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 12 iunie 2018, sub numărul J2018000838329. Sediul social este în Sibiu.

Codul CAEN principal este 8622, corespunzând activității „activități de asistență medicală specializată". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.

Din punct de vedere fiscal, SCHNEIDER MEDICAL S.R.L. nu este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.

Sediu social

Str. Măgheranului, Nr. 14

Mun. Sibiu · Sibiu · Cod poștal 550125

Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?

Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.

Comandă Extras CF ANCPI

Firma și-a schimbat denumirea

Denumirea actuală este SCHNEIDER MEDICAL S.R.L.. Anterior, firma s-a numit SC.SCHNEIDER MEDICAL SRL (2021–2025).

Care e cifra de afaceri a firmei SCHNEIDER MEDICAL S.R.L.?

Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor

Cifra afaceri 2025

16.863 RON

5.1%

Profit net 2025

8.061 RON

Marjă 47.8%

21.6%

Salariați

Datorii 2025

11.652 RON

99.8%

Evoluție pe mai mulți ani

Cifră afaceriProfit net
-3.8053.38610.57617.76720212022202320242025

Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.

Bilanț ANAF multi-an pentru SCHNEIDER MEDICAL S.R.L. — cifra afaceri, profit net, datorii, capitaluri, salariați, variație YoY.
AnCifra afaceriProfit net
202516.863 RON8.061 RON
202417.767 RON10.277 RON
202310.487 RON-2.015 RON
2022-1.352 RON
2021-3.805 RON

Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.

Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL3.271 RON
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL, din care:16.176 RON
Stocuri
Creante614 RON
Casa şi conturi la bănci15.562 RON
CHELTUIELI IN AVANS506 RON
DATORII11.652 RON
VENITURI IN AVANS
PROVIZIOANE
CAPITALURI - TOTAL, din care:8.301 RON
Capital subscris varsat200 RON
Patrimoniul regiei
Cifra de afaceri neta16.863 RON
VENITURI TOTALE16.863 RON
CHELTUIELI TOTALE7.171 RON
Profit brut9.692 RON
Pierdere bruta
Profit net8.061 RON
Pierdere neta
Numar mediu de salariati

Interpretare

SCHNEIDER MEDICAL S.R.L. a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 16.863 RON, în scădere cu 5.1% față de 2024. Firma a încheiat anul cu un profit net de 8.061 RON (marjă 47.8%). Datoriile totale sunt de 11.652 RON. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.

Întrebări frecvente

Este SCHNEIDER MEDICAL S.R.L. plătitor de TVA?

Nu. SCHNEIDER MEDICAL S.R.L. nu este în prezent înregistrată ca plătitor de TVA.

Care este sediul social?

Str. Măgheranului, Nr. 14, Mun. Sibiu, Sibiu, cod poștal 550125.

Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru SCHNEIDER MEDICAL S.R.L.?

Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →

Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?

Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →

Ați găsit o greșeală? Datele sunt preluate automat din surse publice ANAF — dacă observați informații incorecte sau învechite despre SCHNEIDER MEDICAL S.R.L., vă rugăm să ne contactați și vom corecta cât mai rapid.

Descoperă alte firme din Sibiu

Selecție aleatorie din director

Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?

Descarcă aplicația GRATUIT de pe:

Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!

Comandă Constatator ONRC