Sari la conținut
SnapCertSnapCert
În funcțiunePlătitor TVA

Actualizat: 22 oct 2026

ROVIVAL GRUP SRL

ROVIVAL GRUP SRL (CUI 8969432) este o firmă din Neamţ, înființată în 1996, înregistrată la codul CAEN 4711. Date oficiale ANAF.

CAEN:4711

Date oficiale ANAF
actualizate zilnic

Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit

Constatator ONRC
direct din pagina firmei

Extras CF ANCPI
pentru același sediu

SnapCert este o platformă de verificare firme

Nu suntem ROVIVAL GRUP SRL și nu deținem datele lor de contact. Informațiile de pe această pagină sunt date publice preluate din surse oficiale (ANAF și ONRC). Pentru actele oficiale ale firmei — asociați, sediu, obiect de activitate, situație juridică — comandă un Certificat Constatator ONRC.

Comandă Certificat Constatator online

Ce date publice are ROVIVAL GRUP SRL?

Denumire
ROVIVAL GRUP SRL
Formă juridică
SRL — Societate cu răspundere limitată
Înființată la
27 noiembrie 1996
Tip capital
Privat — capital autohton

Cu ce se ocupă firma (CAEN 4711)?

CAEN

4711

CAEN Rev. 22008-2023

Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN Rev. 3în vigoare 2024+

Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

În Rev. 3 (în vigoare 2024+):

Redistribuit între: 4711, 4791

Situație fiscală

Stare fiscală

Activă

Plătitor TVA

Da

Din 27 noiembrie 1996

TVA la încasare

Nu

Split TVA

Nu

Istoric TVA

Activ

Înregistrare TVA

27 noiembrie 1996 — prezent

Pe scurt despre firmă

ROVIVAL GRUP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 8969432 și codul de TVA RO8969432. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 27 noiembrie 1996, sub numărul J1996000752272. Sediul social este în Neamţ.

Codul CAEN principal este 4711, corespunzând activității „comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.

Din punct de vedere fiscal, ROVIVAL GRUP SRL este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.

Sediu social

Str. Mihai Viteazul, Nr. 40

Mun. Piatra Neamţ · Neamţ · Cod poștal 610249

Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?

Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.

Comandă Extras CF ANCPI

Denumire stabilă

Firma ROVIVAL GRUP SRL și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.

Care e cifra de afaceri a firmei ROVIVAL GRUP SRL?

Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor

Cifra afaceri 2025

646.314 RON

2.0%

Profit net 2025

30.851 RON

Marjă 4.8%

3000.6%

Salariați

2

50.0%

Datorii 2025

71.190 RON

58.6%

Evoluție pe mai mulți ani

Cifră afaceriProfit net
0228.921457.842686.76320212022202320242025

Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.

Bilanț ANAF multi-an pentru ROVIVAL GRUP SRL — cifra afaceri, profit net, datorii, capitaluri, salariați, variație YoY.
AnCifra afaceriProfit net
2025646.314 RON30.851 RON
2024659.796 RON995 RON
2023686.763 RON18.290 RON
2022630.609 RON6.583 RON
2021630.852 RON24.169 RON

Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.

Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL123.537 RON
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL, din care:210.990 RON
Stocuri73.737 RON
Creante29.182 RON
Casa şi conturi la bănci108.071 RON
CHELTUIELI IN AVANS861 RON
DATORII71.190 RON
VENITURI IN AVANS983 RON
PROVIZIOANE—
CAPITALURI - TOTAL, din care:263.215 RON
Capital subscris varsat200 RON
Patrimoniul regiei—
Cifra de afaceri neta646.314 RON
VENITURI TOTALE646.314 RON
CHELTUIELI TOTALE610.205 RON
Profit brut36.109 RON
Pierdere bruta—
Profit net30.851 RON
Pierdere neta—
Numar mediu de salariati2 RON

Interpretare

ROVIVAL GRUP SRL a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 646.314 RON, în scădere cu 2.0% față de 2024. Firma a încheiat anul cu un profit net de 30.851 RON (marjă 4.8%) și operează cu un număr mediu de 2 salariați. Datoriile totale sunt de 71.190 RON. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.

Întrebări frecvente

Este ROVIVAL GRUP SRL plătitor de TVA?▼

Da. ROVIVAL GRUP SRL este înregistrată ca plătitor de TVA. Codul de TVA este RO8969432.

Care este sediul social?▼

Str. Mihai Viteazul, Nr. 40, Mun. Piatra Neamţ, Neamţ, cod poștal 610249.

Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru ROVIVAL GRUP SRL?▼

Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Vezi cum funcționează Certificat Constatator online. Comandă acum →

Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?▼

Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →

Ați găsit o greșeală? Datele sunt preluate automat din surse publice ANAF — dacă observați informații incorecte sau învechite despre ROVIVAL GRUP SRL, vă rugăm să ne contactați și vom corecta cât mai rapid.

Descoperă alte firme din Neamţ

Selecție aleatorie din director

Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?

Descarcă aplicația GRATUIT de pe:

Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!

Comandă Constatator ONRC