Sari la conținut
SnapCertSnapCert
În funcțiune

Actualizat: 23 oct 2026

ELYS MONDIAL CARS S.R.L.

ELYS MONDIAL CARS S.R.L. (CUI 49199624) este o firmă din Iaşi, înființată în 2023, înregistrată la codul CAEN 4511. Date oficiale ANAF.

CAEN:4511

Date oficiale ANAF
actualizate zilnic

Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit

Constatator ONRC
direct din pagina firmei

Extras CF ANCPI
pentru același sediu

SnapCert este o platformă de verificare firme

Nu suntem ELYS MONDIAL CARS S.R.L. și nu deținem datele lor de contact. Informațiile de pe această pagină sunt date publice preluate din surse oficiale (ANAF și ONRC). Pentru actele oficiale ale firmei — asociați, sediu, obiect de activitate, situație juridică — comandă un Certificat Constatator ONRC.

Comandă Certificat Constatator online

Ce date publice are ELYS MONDIAL CARS S.R.L.?

Denumire
ELYS MONDIAL CARS S.R.L.
Formă juridică
SRL — Societate cu răspundere limitată
Înființată la
28 noiembrie 2023
Tip capital
Privat — capital străin

Cu ce se ocupă firma (CAEN 4511)?

CAEN

4511

CAEN Rev. 22008-2024

Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

În Rev. 3 (în vigoare 2024+):

Redistribuit între: 4618, 4671, 4781

Situație fiscală

Stare fiscală

Inactivă

Din 14 ianuarie 2025

Plătitor TVA

Nu

Anulat 31 octombrie 2024

TVA la încasare

Nu

Split TVA

Nu

Istoric TVA

Anulat

Anulare TVA

12 ianuarie 2024 — 31 octombrie 2024

Ce înseamnă „inactivă fiscal"?

ELYS MONDIAL CARS S.R.L. (CUI 49199624) figurează ca inactivă fiscal în registrul ANAF începând cu 14 ianuarie 2025. Spre deosebire de o firmă dizolvată, o firmă inactivă fiscal continuă să existe ca persoană juridică — este în continuare înregistrată la Registrul Comerțului, unde a fost înmatriculată pe 28 noiembrie 2023 (nr. J22/3808/2023).

Declararea ca inactiv este o măsură ANAF aplicată de regulă atunci când firma nu își îndeplinește obligațiile declarative (nu depune declarații) sau nu poate fi găsită la sediul social. Efectul principal: firma nu mai poate deduce TVA și cheltuieli, iar partenerii care fac tranzacții cu ea au un regim fiscal restrâns.

Activitatea principală declarată este „comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)" (cod CAEN 4511), cu sediul în Iaşi.

Ce e bine să știi înainte de a colabora

  • O firmă inactivă poate fi reactivată dacă își reglează situația fiscală — statutul nu e neapărat definitiv.
  • Facturile emise de o firmă inactivă au un regim fiscal special — verifică înainte de a le înregistra.
  • Pentru situația oficială completă (motiv, măsuri, asociați, capital), comandă un Certificat Constatator ONRC direct din această pagină.

Sediu social

Şos. Rediu, Nr. 8A

Mun. Iaşi · Iaşi · Cod poștal 700546

Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?

Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.

Comandă Extras CF ANCPI

Denumire stabilă

Firma ELYS MONDIAL CARS S.R.L. și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.

Care e cifra de afaceri a firmei ELYS MONDIAL CARS S.R.L.?

Ultim bilanț depus: 2023 · Sursa: Ministerul Finanțelor

Cifra afaceri 2023

—

Profit net 2023

-1.949 RON

Pierdere

Salariați

—

Datorii 2023

1.949 RON

Bilanț ANAF multi-an pentru ELYS MONDIAL CARS S.R.L. — cifra afaceri, profit net, datorii, capitaluri, salariați, variație YoY.
AnCifra afaceriProfit net
2025Bilanț nedepus pentru acest an
2024Bilanț nedepus pentru acest an
2023—-1.949 RON

Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.

Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2023 (standard)
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL—
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL, din care:—
Stocuri—
Creante—
Casa şi conturi la bănci—
CHELTUIELI IN AVANS—
DATORII1.949 RON
VENITURI IN AVANS—
PROVIZIOANE—
CAPITALURI - TOTAL, din care:-1.949 RON
Capital subscris varsat—
Patrimoniul regiei—
Cifra de afaceri neta—
VENITURI TOTALE—
CHELTUIELI TOTALE1.949 RON
Profit brut—
Pierdere bruta1.949 RON
Profit net—
Pierdere neta1.949 RON
Numar mediu de salariati—

Interpretare

ELYS MONDIAL CARS S.R.L. a raportat în anul 2023 o cifră de afaceri de —. Firma a încheiat anul cu o pierdere netă de 1.949 RON. Datoriile totale sunt de 1.949 RON. Capitalurile proprii sunt în deficit la -1.949 RON, ceea ce poate indica necesitatea recapitalizării. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.

Întrebări frecvente

Ce înseamnă că ELYS MONDIAL CARS S.R.L. este inactivă?▼

Firma figurează ca inactivă în registrul ANAF. Acest statut indică suspendarea activității comerciale curente. Pentru detalii oficiale (motiv, dată, măsuri), comandă Raportul Istoric ONRC.

Mai pot face afaceri cu ELYS MONDIAL CARS S.R.L.?▼

O firmă inactivă fiscal nu mai poate emite facturi valide și nu mai are calitatea de subiect activ în relațiile comerciale obișnuite. Verifică situația exactă prin Certificat Constatator ONRC înainte de orice tranzacție.

Codul de TVA RO49199624 mai e valabil?▼

Nu, dacă firma este inactivă, codul de TVA a fost anulat sau suspendat. Verifică ultima dată valabilă în Certificatul Constatator ONRC.

Ați găsit o greșeală? Datele sunt preluate automat din surse publice ANAF — dacă observați informații incorecte sau învechite despre ELYS MONDIAL CARS S.R.L., vă rugăm să ne contactați și vom corecta cât mai rapid.

Descoperă alte firme din Iaşi

Selecție aleatorie din director

Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?

Descarcă aplicația GRATUIT de pe:

Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!

Comandă Constatator ONRC