Sari la conținut
SnapCertSnapCert
Firmă activăPlătitor TVA

Actualizat: 30 iun 2026

M.J.D. PRESTIGE EXIM SRL

M.J.D. PRESTIGE EXIM SRL (CUI 6386505) este o firmă din București, înființată în 1994, înregistrată la codul CAEN 9531. Date oficiale ANAF.

CAEN:9531

Date oficiale ANAF
actualizate zilnic

Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit

Constatator ONRC
direct din pagina firmei

Extras CF ANCPI
pentru același sediu

Date publice oficiale

SnapCert agregă datele despre M.J.D. PRESTIGE EXIM SRL din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).

Ce date publice are M.J.D. PRESTIGE EXIM SRL?

Denumire
M.J.D. PRESTIGE EXIM SRL
Formă juridică
SRL — Societate cu răspundere limitată
Înființată la
16 noiembrie 1994
Tip capital
Privat — capital autohton

Cu ce se ocupă firma (CAEN 9531)?

CAEN

9531

CAEN Rev. 3în vigoare 2024+

Repararea și întreținerea autovehiculelor

Situație fiscală

Plătitor TVA

Da

Din 11 noiembrie 1994

TVA la încasare

Nu

Split TVA

Nu

Istoric TVA

Activ

Înregistrare TVA

11 noiembrie 1994 — prezent

Pe scurt despre firmă

M.J.D. PRESTIGE EXIM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 6386505 și codul de TVA RO6386505. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 16 noiembrie 1994, sub numărul J1994019090400. Sediul social este în București.

Din punct de vedere fiscal, M.J.D. PRESTIGE EXIM SRL este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.

Sediu social

Str. TURNU MAGURELE, Nr. 66

Sector 4 Mun. Bucureşti · București · Cod poștal 41711

Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?

Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.

Comandă Extras CF ANCPI

Denumire stabilă

Firma M.J.D. PRESTIGE EXIM SRL și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.

Care e cifra de afaceri a firmei M.J.D. PRESTIGE EXIM SRL?

Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor

Cifra afaceri 2025

7.5M RON

23.8%

Profit net 2025

-323.833 RON

Pierdere

741.2%

Salariați

18

5.3%

Datorii 2025

3.9M RON

32.6%

Evoluție pe mai mulți ani

Cifră afaceriProfit net
-323.8333.9M8.2M12.5M20212022202320242025

Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.

Bilanț ANAF multi-an pentru M.J.D. PRESTIGE EXIM SRL — cifra afaceri, profit net, datorii, capitaluri, salariați, variație YoY.
AnCifra afaceriProfit net
20257.5M RON-323.833 RON
20249.9M RON50.506 RON
202312.5M RON85.319 RON
202210.8M RON200.249 RON
202111.5M RON55.099 RON

Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.

Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
Casa şi conturi la bănci67.095 RON
CHELTUIELI IN AVANS5.414 RON
DATORII3.9M RON
VENITURI IN AVANS
PROVIZIOANE
CAPITALURI - TOTAL, din care:196.069 RON
Capital subscris varsat700.000 RON
Patrimoniul regiei
Cifra de afaceri neta7.5M RON
VENITURI TOTALE8M RON
CHELTUIELI TOTALE8.4M RON
Profit brut
Pierdere bruta323.833 RON
Profit net
Pierdere neta323.833 RON
Numar mediu de salariati18 RON
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL1.7M RON
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL, din care:2.4M RON
Stocuri1.9M RON
Creante379.091 RON

Interpretare

M.J.D. PRESTIGE EXIM SRL a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 7.5M RON, în scădere cu 23.8% față de 2024. Firma a încheiat anul cu o pierdere netă de 323.833 RON și operează cu un număr mediu de 18 salariați. Datoriile totale sunt de 3.9M RON. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.

Întrebări frecvente

Este M.J.D. PRESTIGE EXIM SRL plătitor de TVA?

Da. M.J.D. PRESTIGE EXIM SRL este înregistrată ca plătitor de TVA. Codul de TVA este RO6386505.

Care este sediul social?

Str. TURNU MAGURELE, Nr. 66, Sector 4 Mun. Bucureşti, București, cod poștal 41711.

Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru M.J.D. PRESTIGE EXIM SRL?

Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →

Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?

Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →

Ați găsit o greșeală? Datele sunt preluate automat din surse publice ANAF — dacă observați informații incorecte sau învechite despre M.J.D. PRESTIGE EXIM SRL, vă rugăm să ne contactați și vom corecta cât mai rapid.

Descoperă alte firme din București

Selecție aleatorie din director

Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?

Descarcă aplicația GRATUIT de pe:

Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!

Comandă Constatator ONRC