Sari la conținut
SnapCertSnapCert
Firmă activăPlătitor TVA

Actualizat: 9 aug 2026

ELECTROSIB SRL

ELECTROSIB SRL (CUI 5886065) este o firmă din Sibiu, înființată în 1994, înregistrată la codul CAEN 4712. Date oficiale ANAF.

CAEN:4712

Date oficiale ANAF
actualizate zilnic

Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit

Constatator ONRC
direct din pagina firmei

Extras CF ANCPI
pentru același sediu

Date publice oficiale

SnapCert agregă datele despre ELECTROSIB SRL din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).

Ce date publice are ELECTROSIB SRL?

Denumire
ELECTROSIB SRL
Formă juridică
SRL — Societate cu răspundere limitată
Înființată la
7 iulie 1994
Tip capital
Privat — capital autohton

Cu ce se ocupă firma (CAEN 4712)?

CAEN

4712

CAEN Rev. 3în vigoare 2024+

Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Situație fiscală

Plătitor TVA

Da

Din 1 ianuarie 1995

TVA la încasare

Nu

Split TVA

Nu

Istoric TVA

Activ

Înregistrare TVA

1 ianuarie 1995 — prezent

Pe scurt despre firmă

ELECTROSIB SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 5886065 și codul de TVA RO5886065. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 7 iulie 1994, sub numărul J1994000944329. Sediul social este în Sibiu.

Din punct de vedere fiscal, ELECTROSIB SRL este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.

Sediu social

Prc. 1 Mai, Nr. 59

Mun. Sibiu · Sibiu

Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?

Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.

Comandă Extras CF ANCPI

Denumire stabilă

Firma ELECTROSIB SRL și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.

Care e cifra de afaceri a firmei ELECTROSIB SRL?

Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor

Cifra afaceri 2025

3.4M RON

0.6%

Profit net 2025

607.907 RON

Marjă 17.8%

82.8%

Salariați

6

Datorii 2025

3.9M RON

0.6%

Evoluție pe mai mulți ani

Cifră afaceriProfit net
01.1M2.3M3.4M20212022202320242025

Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.

Bilanț ANAF multi-an pentru ELECTROSIB SRL — cifra afaceri, profit net, datorii, capitaluri, salariați, variație YoY.
AnCifra afaceriProfit net
20253.4M RON607.907 RON
20243.4M RON332.590 RON
20233.1M RON793.808 RON
20222.8M RON518.027 RON
20212.8M RON418.369 RON

Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.

Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL51.674 RON
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL, din care:4.5M RON
Stocuri2.8M RON
Creante615.440 RON
Casa şi conturi la bănci1M RON
CHELTUIELI IN AVANS
DATORII3.9M RON
VENITURI IN AVANS
PROVIZIOANE
CAPITALURI - TOTAL, din care:608.147 RON
Capital subscris varsat200 RON
Patrimoniul regiei
Cifra de afaceri neta3.4M RON
VENITURI TOTALE3.5M RON
CHELTUIELI TOTALE2.8M RON
Profit brut698.498 RON
Pierdere bruta
Profit net607.907 RON
Pierdere neta
Numar mediu de salariati6 RON

Interpretare

ELECTROSIB SRL a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 3.4M RON, în scădere cu 0.6% față de 2024. Firma a încheiat anul cu un profit net de 607.907 RON (marjă 17.8%) și operează cu un număr mediu de 6 salariați. Datoriile totale sunt de 3.9M RON. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.

Întrebări frecvente

Este ELECTROSIB SRL plătitor de TVA?

Da. ELECTROSIB SRL este înregistrată ca plătitor de TVA. Codul de TVA este RO5886065.

Care este sediul social?

Prc. 1 Mai, Nr. 59, Mun. Sibiu, Sibiu.

Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru ELECTROSIB SRL?

Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →

Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?

Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →

Ați găsit o greșeală? Datele sunt preluate automat din surse publice ANAF — dacă observați informații incorecte sau învechite despre ELECTROSIB SRL, vă rugăm să ne contactați și vom corecta cât mai rapid.

Descoperă alte firme din Sibiu

Selecție aleatorie din director

Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?

Descarcă aplicația GRATUIT de pe:

Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!

Comandă Constatator ONRC