Sari la conținut
SnapCertSnapCert
Firmă activăNeplătitor TVA

Actualizat: 27 iul 2026

HOME AND BABY S.R.L.

HOME AND BABY S.R.L. (CUI 50196311) este o firmă din Călăraşi, înființată în 2024, înregistrată la codul CAEN 4791. Date oficiale ANAF.

CAEN:4791

Date oficiale ANAF
actualizate zilnic

Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit

Constatator ONRC
direct din pagina firmei

Extras CF ANCPI
pentru același sediu

Date publice oficiale

SnapCert agregă datele despre HOME AND BABY S.R.L. din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).

Ce date publice are HOME AND BABY S.R.L.?

Denumire
HOME AND BABY S.R.L.
Formă juridică
SRL — Societate cu răspundere limitată
Înființată la
6 iunie 2024
Tip capital
Privat — capital autohton

Cu ce se ocupă firma (CAEN 4791)?

CAEN

4791

CAEN Rev. 22008-2023

Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN Rev. 3în vigoare 2024+

Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

În Rev. 3 (în vigoare 2024+):

Redistribuit între: 4711, 4712, 4721, 4722, 4723, 4724, 4725, 4726, 4727, 4740, 4751, 4752, 4753, 4754, 4755, 4761, 4762, 4763, 4764, 4769, 4771, 4772, 4773, 4774, 4775, 4776, 4777, 4778, 4779, 4782, 4783, 4791

Situație fiscală

Plătitor TVA

Nu

TVA la încasare

Nu

Split TVA

Nu

Pe scurt despre firmă

HOME AND BABY S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 50196311. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 6 iunie 2024, sub numărul J51/431/2024. Sediul social este în Călăraşi.

Codul CAEN principal este 4791, corespunzând activității „comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.

Din punct de vedere fiscal, HOME AND BABY S.R.L. nu este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.

Sediu social

Str. Borcea, Nr. 11

Sat Modelu Com. Modelu · Călăraşi · Cod poștal 917180

Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?

Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.

Comandă Extras CF ANCPI

Denumire stabilă

Firma HOME AND BABY S.R.L. și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.

Care e cifra de afaceri a firmei HOME AND BABY S.R.L.?

Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor

Firmă înființată în 6 iunie 2024. Date financiare în acumulare.

Cifra afaceri 2025

2.159 RON

21.5%

Profit net 2025

-1.943 RON

Pierdere

81.4%

Salariați

Datorii 2025

14.356 RON

2.6%

Evoluție pe mai mulți ani

Cifră afaceriProfit net
-10.471-6.064-1.6582.74920242025

Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.

Bilanț ANAF multi-an pentru HOME AND BABY S.R.L. — cifra afaceri, profit net, datorii, capitaluri, salariați, variație YoY.
AnCifra afaceriProfit net
20252.159 RON-1.943 RON
20242.749 RON-10.471 RON

Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.

Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL, din care:2.142 RON
Stocuri1.592 RON
Creante545 RON
Casa şi conturi la bănci5 RON
CHELTUIELI IN AVANS
DATORII14.356 RON
VENITURI IN AVANS
PROVIZIOANE
CAPITALURI - TOTAL, din care:-12.214 RON
Capital subscris varsat200 RON
Patrimoniul regiei
Cifra de afaceri neta2.159 RON
VENITURI TOTALE2.159 RON
CHELTUIELI TOTALE4.102 RON
Profit brut
Pierdere bruta1.943 RON
Profit net
Pierdere neta1.943 RON
Numar mediu de salariati

Interpretare

HOME AND BABY S.R.L. a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 2.159 RON, în scădere cu 21.5% față de 2024. Firma a încheiat anul cu o pierdere netă de 1.943 RON. Datoriile totale sunt de 14.356 RON. Capitalurile proprii sunt în deficit la -12.214 RON, ceea ce poate indica necesitatea recapitalizării. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.

Întrebări frecvente

Este HOME AND BABY S.R.L. plătitor de TVA?

Nu. HOME AND BABY S.R.L. nu este în prezent înregistrată ca plătitor de TVA.

Care este sediul social?

Str. Borcea, Nr. 11, Sat Modelu Com. Modelu, Călăraşi, cod poștal 917180.

Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru HOME AND BABY S.R.L.?

Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →

Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?

Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →

Ați găsit o greșeală? Datele sunt preluate automat din surse publice ANAF — dacă observați informații incorecte sau învechite despre HOME AND BABY S.R.L., vă rugăm să ne contactați și vom corecta cât mai rapid.

Descoperă alte firme din Călăraşi

Selecție aleatorie din director

Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?

Descarcă aplicația GRATUIT de pe:

Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!

Comandă Constatator ONRC