Actualizat: 1 iul 2026
EURO GLOBAL IMPORT-EXPORT S.R.L.
EURO GLOBAL IMPORT-EXPORT S.R.L. (CUI 48228934) este o firmă din Constanţa, înființată în 2023, înregistrată la codul CAEN 4540. Date oficiale ANAF.
Date oficiale ANAF
actualizate zilnic
Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit
Constatator ONRC
direct din pagina firmei
Extras CF ANCPI
pentru același sediu
Date publice oficiale
SnapCert agregă datele despre EURO GLOBAL IMPORT-EXPORT S.R.L. din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).
Ce date publice are EURO GLOBAL IMPORT-EXPORT S.R.L.?
- Denumire
- EURO GLOBAL IMPORT-EXPORT S.R.L.
- Formă juridică
- SRL — Societate cu răspundere limitată
- Înființată la
- 25 mai 2023
- Tip capital
- Privat — capital autohton
Cu ce se ocupă firma (CAEN 4540)?
CAEN
4540
Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor
În Rev. 3 (în vigoare 2024+):
Redistribuit între: 4618, 4673, 4783, 9532, 9540
Situație fiscală
Plătitor TVA
Da
Din 1 iulie 2023
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Istoric TVA
Înregistrare TVA
1 iulie 2023 — prezent
Pe scurt despre firmă
EURO GLOBAL IMPORT-EXPORT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 48228934 și codul de TVA RO48228934. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 25 mai 2023, sub numărul J13/1808/2023. Sediul social este în Constanţa.
Codul CAEN principal este 4540, corespunzând activității „comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.
Din punct de vedere fiscal, EURO GLOBAL IMPORT-EXPORT S.R.L. este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.
Sediu social
Str. Plantelor, Nr. 44
Orş. Hârşova · Constanţa · Cod poștal 905400
Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?
Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.
Denumire stabilă
Firma EURO GLOBAL IMPORT-EXPORT S.R.L. și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.
Care e cifra de afaceri a firmei EURO GLOBAL IMPORT-EXPORT S.R.L.?
Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor
Cifra afaceri 2025
115M RON
157.7%Profit net 2025
481.009 RON
Marjă 0.4%
212.1%Salariați
1
Datorii 2025
1.1M RON
126.7%Evoluție pe mai mulți ani
Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.
| An | Cifra afaceri | Profit net |
|---|---|---|
| 2025 | 115M RON | 481.009 RON |
| 2024 | 44.7M RON | 154.137 RON |
| 2023 | 14.9M RON | -72.908 RON |
Δ YoY = variația procentuală a cifrei de afaceri față de anul precedent (din engleză „Year-over-Year" — an pe an). Verde = creștere, roșu = scădere, gri = variație de la o bază mică (peste 1000%).
Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.
Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
Interpretare
EURO GLOBAL IMPORT-EXPORT S.R.L. a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 115M RON, în creștere cu 157.7% față de 2024. Firma a încheiat anul cu un profit net de 481.009 RON (marjă 0.4%) și operează cu un număr mediu de 1 salariați. Datoriile totale sunt de 1.1M RON. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.
Întrebări frecvente
Este EURO GLOBAL IMPORT-EXPORT S.R.L. plătitor de TVA?▼
Da. EURO GLOBAL IMPORT-EXPORT S.R.L. este înregistrată ca plătitor de TVA. Codul de TVA este RO48228934.
Care este sediul social?▼
Str. Plantelor, Nr. 44, Orş. Hârşova, Constanţa, cod poștal 905400.
Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru EURO GLOBAL IMPORT-EXPORT S.R.L.?▼
Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →
Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?▼
Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →
Descoperă alte firme din Constanţa
Selecție aleatorie din director
Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?
Descarcă aplicația GRATUIT de pe:
Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!