Actualizat: 3 iul 2026
MARCO AND SONS S.R.L.
MARCO AND SONS S.R.L. (CUI 47080529) este o firmă din Ilfov, înființată în 2022, înregistrată la codul CAEN 4120. Date oficiale ANAF.
Date oficiale ANAF
actualizate zilnic
Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit
Constatator ONRC
direct din pagina firmei
Extras CF ANCPI
pentru același sediu
Date publice oficiale
SnapCert agregă datele despre MARCO AND SONS S.R.L. din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).
Ce date publice are MARCO AND SONS S.R.L.?
- Denumire
- MARCO AND SONS S.R.L.
- Formă juridică
- SRL — Societate cu răspundere limitată
- Înființată la
- 26 octombrie 2022
- Tip capital
- Privat — capital autohton
Cu ce se ocupă firma (CAEN 4120)?
CAEN
4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
În Rev. 3 (în vigoare 2024+):
Redistribuit între: 4100, 9130
Situație fiscală
Plătitor TVA
Da
Din 1 noiembrie 2022
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Istoric TVA
Înregistrare TVA
1 noiembrie 2022 — prezent
Pe scurt despre firmă
MARCO AND SONS S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 47080529 și codul de TVA RO47080529. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 26 octombrie 2022, sub numărul J23/7443/2022. Sediul social este în Ilfov.
Codul CAEN principal este 4120, corespunzând activității „lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.
Din punct de vedere fiscal, MARCO AND SONS S.R.L. este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.
Sediu social
Str. Oituz, Nr. 13
parter bloc, camera 1 · Orş. Popeşti-Leordeni · Ilfov · Cod poștal 77160
Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?
Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.
Denumire stabilă
Firma MARCO AND SONS S.R.L. și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.
Care e cifra de afaceri a firmei MARCO AND SONS S.R.L.?
Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor
Cifra afaceri 2025
4.6M RON
1644.2%Profit net 2025
952.481 RON
Marjă 20.7%
176.2%Salariați
2
100.0%Datorii 2025
3.5M RON
3.3%Evoluție pe mai mulți ani
Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.
| An | Cifra afaceri | Profit net |
|---|---|---|
| 2025 | 4.6M RON | 952.481 RON |
| 2024 | 264.145 RON | -1.2M RON |
| 2023 | 474.832 RON | 330.755 RON |
| 2022 | — | 3.787 RON |
Δ YoY = variația procentuală a cifrei de afaceri față de anul precedent (din engleză „Year-over-Year" — an pe an). Verde = creștere, roșu = scădere, gri = variație de la o bază mică (peste 1000%).
Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.
Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
Interpretare
MARCO AND SONS S.R.L. a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 4.6M RON, în creștere cu 1644.2% față de 2024. Firma a încheiat anul cu un profit net de 952.481 RON (marjă 20.7%) și operează cu un număr mediu de 2 salariați. Datoriile totale sunt de 3.5M RON. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.
Întrebări frecvente
Este MARCO AND SONS S.R.L. plătitor de TVA?▼
Da. MARCO AND SONS S.R.L. este înregistrată ca plătitor de TVA. Codul de TVA este RO47080529.
Care este sediul social?▼
Str. Oituz, Nr. 13, Orş. Popeşti-Leordeni, Ilfov, cod poștal 77160.
Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru MARCO AND SONS S.R.L.?▼
Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →
Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?▼
Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →
Descoperă alte firme din Ilfov
Selecție aleatorie din director
Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?
Descarcă aplicația GRATUIT de pe:
Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!