Actualizat: 29 iun 2026
ALTHEA DESIGN S.R.L.
ALTHEA DESIGN S.R.L. (CUI 46775749) este o firmă din Ilfov, înființată în 2022, înregistrată la codul CAEN 1413. Date oficiale ANAF.
Date oficiale ANAF
actualizate zilnic
Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit
Constatator ONRC
direct din pagina firmei
Extras CF ANCPI
pentru același sediu
Date publice oficiale
SnapCert agregă datele despre ALTHEA DESIGN S.R.L. din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).
Ce date publice are ALTHEA DESIGN S.R.L.?
- Denumire
- ALTHEA DESIGN S.R.L.
- Formă juridică
- SRL — Societate cu răspundere limitată
- Înființată la
- 2 septembrie 2022
- Tip capital
- Privat — capital autohton
Cu ce se ocupă firma (CAEN 1413)?
CAEN
1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
În Rev. 3 (în vigoare 2024+):
Redistribuit între: 1410, 1421
Situație fiscală
Plătitor TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Pe scurt despre firmă
ALTHEA DESIGN S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 46775749. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 2 septembrie 2022, sub numărul J23/5996/2022. Sediul social este în Ilfov.
Codul CAEN principal este 1413, corespunzând activității „fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.
Din punct de vedere fiscal, ALTHEA DESIGN S.R.L. nu este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.
Sediu social
Int. Şaua Verde, Nr. 2A
CAMERA 1 · Orş. Buftea · Ilfov · Cod poștal 70000
Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?
Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.
Firma și-a schimbat denumirea
Denumirea actuală este ALTHEA DESIGN S.R.L.. Anterior, firma s-a numit SC ALTHEA DESING SRL (2022).
Care e cifra de afaceri a firmei ALTHEA DESIGN S.R.L.?
Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor
Cifra afaceri 2025
153.937 RON
234.0%Profit net 2025
11.969 RON
Marjă 7.8%
127.9%Salariați
1
0.0%Datorii 2025
218.332 RON
226.3%Evoluție pe mai mulți ani
Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.
| An | Cifra afaceri | Profit net |
|---|---|---|
| 2025 | 153.937 RON | 11.969 RON |
| 2024 | 46.090 RON | -42.966 RON |
| 2023 | — | -472 RON |
| 2022 | — | -1.531 RON |
Δ YoY = variația procentuală a cifrei de afaceri față de anul precedent (din engleză „Year-over-Year" — an pe an). Verde = creștere, roșu = scădere, gri = variație de la o bază mică (peste 1000%).
Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.
Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
Interpretare
ALTHEA DESIGN S.R.L. a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 153.937 RON, în creștere cu 234.0% față de 2024. Firma a încheiat anul cu un profit net de 11.969 RON (marjă 7.8%) și operează cu un număr mediu de 1 salariați. Datoriile totale sunt de 218.332 RON. Capitalurile proprii sunt în deficit la -31.017 RON, ceea ce poate indica necesitatea recapitalizării. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.
Întrebări frecvente
Este ALTHEA DESIGN S.R.L. plătitor de TVA?▼
Nu. ALTHEA DESIGN S.R.L. nu este în prezent înregistrată ca plătitor de TVA.
Care este sediul social?▼
Int. Şaua Verde, Nr. 2A, Orş. Buftea, Ilfov, cod poștal 70000.
Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru ALTHEA DESIGN S.R.L.?▼
Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →
Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?▼
Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →
Descoperă alte firme din Ilfov
Selecție aleatorie din director
Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?
Descarcă aplicația GRATUIT de pe:
Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!