Sari la conținut
SnapCertSnapCert
Firmă activăPlătitor TVA

Actualizat: 30 iun 2026

EXPLORER TRUCK S.R.L.

EXPLORER TRUCK S.R.L. (CUI 46003250) este o firmă din Braşov, înființată în 2022, înregistrată la codul CAEN 7410. Date oficiale ANAF.

CAEN:7410

Date oficiale ANAF
actualizate zilnic

Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit

Constatator ONRC
direct din pagina firmei

Extras CF ANCPI
pentru același sediu

Date publice oficiale

SnapCert agregă datele despre EXPLORER TRUCK S.R.L. din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).

Ce date publice are EXPLORER TRUCK S.R.L.?

Denumire
EXPLORER TRUCK S.R.L.
Formă juridică
SRL — Societate cu răspundere limitată
Înființată la
21 aprilie 2022
Tip capital
Privat — capital autohton

Cu ce se ocupă firma (CAEN 7410)?

CAEN

7410

CAEN Rev. 22008-2024

Activități de design specializat

În Rev. 3 (în vigoare 2024+):

Redistribuit între: 7411, 7412, 7413, 7414

Situație fiscală

Plătitor TVA

Da

Din 1 iunie 2022

TVA la încasare

Nu

Split TVA

Nu

Istoric TVA

Activ

Înregistrare TVA

1 iunie 2022 — prezent

Pe scurt despre firmă

EXPLORER TRUCK S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 46003250 și codul de TVA RO46003250. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 21 aprilie 2022, sub numărul J08/1188/2022. Sediul social este în Braşov.

Codul CAEN principal este 7410, corespunzând activității „activități de design specializat". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.

Din punct de vedere fiscal, EXPLORER TRUCK S.R.L. este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.

Sediu social

Str. Curcanilor, Nr. 88

Mun. Braşov · Braşov · Cod poștal 500108

Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?

Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.

Comandă Extras CF ANCPI

Denumire stabilă

Firma EXPLORER TRUCK S.R.L. și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.

Care e cifra de afaceri a firmei EXPLORER TRUCK S.R.L.?

Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor

Cifra afaceri 2025

725.979 RON

2379.8%

Profit net 2025

19.759 RON

Marjă 2.7%

118.2%

Salariați

Datorii 2025

34.853 RON

94.8%

Evoluție pe mai mulți ani

Cifră afaceriProfit net
-108.580169.606447.793725.9792022202320242025

Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.

Bilanț ANAF multi-an pentru EXPLORER TRUCK S.R.L. — cifra afaceri, profit net, datorii, capitaluri, salariați, variație YoY.
AnCifra afaceriProfit net
2025725.979 RON19.759 RON
202429.276 RON-108.580 RON
20235.000 RON-47.601 RON
2022208.852 RON125.099 RON

Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.

Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL, din care:23.503 RON
Stocuri
Creante2.840 RON
Casa şi conturi la bănci20.663 RON
CHELTUIELI IN AVANS37 RON
DATORII34.853 RON
VENITURI IN AVANS
PROVIZIOANE
CAPITALURI - TOTAL, din care:-11.313 RON
Capital subscris varsat10 RON
Patrimoniul regiei
Cifra de afaceri neta725.979 RON
VENITURI TOTALE636.461 RON
CHELTUIELI TOTALE616.702 RON
Profit brut19.759 RON
Pierdere bruta
Profit net19.759 RON
Pierdere neta
Numar mediu de salariati

Interpretare

EXPLORER TRUCK S.R.L. a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 725.979 RON, în creștere cu 2379.8% față de 2024. Firma a încheiat anul cu un profit net de 19.759 RON (marjă 2.7%). Datoriile totale sunt de 34.853 RON. Capitalurile proprii sunt în deficit la -11.313 RON, ceea ce poate indica necesitatea recapitalizării. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.

Întrebări frecvente

Este EXPLORER TRUCK S.R.L. plătitor de TVA?

Da. EXPLORER TRUCK S.R.L. este înregistrată ca plătitor de TVA. Codul de TVA este RO46003250.

Care este sediul social?

Str. Curcanilor, Nr. 88, Mun. Braşov, Braşov, cod poștal 500108.

Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru EXPLORER TRUCK S.R.L.?

Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →

Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?

Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →

Ați găsit o greșeală? Datele sunt preluate automat din surse publice ANAF — dacă observați informații incorecte sau învechite despre EXPLORER TRUCK S.R.L., vă rugăm să ne contactați și vom corecta cât mai rapid.

Descoperă alte firme din Braşov

Selecție aleatorie din director

Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?

Descarcă aplicația GRATUIT de pe:

Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!

Comandă Constatator ONRC