Sari la conținut
SnapCertSnapCert
Firmă activăPlătitor TVA

Actualizat: 3 iul 2026

TRANSYLVANIA BOOKSTORE S.R.L.

TRANSYLVANIA BOOKSTORE S.R.L. (CUI 44892807) este o firmă din Bihor, înființată în 2021, înregistrată la codul CAEN 4791. Date oficiale ANAF.

CAEN:4791

Date oficiale ANAF
actualizate zilnic

Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit

Constatator ONRC
direct din pagina firmei

Extras CF ANCPI
pentru același sediu

Date publice oficiale

SnapCert agregă datele despre TRANSYLVANIA BOOKSTORE S.R.L. din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).

Ce date publice are TRANSYLVANIA BOOKSTORE S.R.L.?

Denumire
TRANSYLVANIA BOOKSTORE S.R.L.
Formă juridică
SRL — Societate cu răspundere limitată
Înființată la
13 septembrie 2021
Tip capital
Privat — capital autohton

Cu ce se ocupă firma (CAEN 4791)?

CAEN

4791

CAEN Rev. 22008-2023

Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN Rev. 3în vigoare 2024+

Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

În Rev. 3 (în vigoare 2024+):

Redistribuit între: 4711, 4712, 4721, 4722, 4723, 4724, 4725, 4726, 4727, 4740, 4751, 4752, 4753, 4754, 4755, 4761, 4762, 4763, 4764, 4769, 4771, 4772, 4773, 4774, 4775, 4776, 4777, 4778, 4779, 4782, 4783, 4791

Situație fiscală

Plătitor TVA

Da

Din 1 ianuarie 2024

TVA la încasare

Nu

Split TVA

Nu

Istoric TVA

Activ

Înregistrare TVA

1 ianuarie 2024 — prezent

Pe scurt despre firmă

TRANSYLVANIA BOOKSTORE S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 44892807 și codul de TVA RO44892807. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 13 septembrie 2021, sub numărul J05/2346/2021. Sediul social este în Bihor.

Codul CAEN principal este 4791, corespunzând activității „comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.

Din punct de vedere fiscal, TRANSYLVANIA BOOKSTORE S.R.L. este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.

Sediu social

Cal. Clujului, Nr. 39B

Mun. Oradea · Bihor

Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?

Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.

Comandă Extras CF ANCPI

Denumire stabilă

Firma TRANSYLVANIA BOOKSTORE S.R.L. și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.

Care e cifra de afaceri a firmei TRANSYLVANIA BOOKSTORE S.R.L.?

Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor

Cifra afaceri 2025

3.4M RON

8.4%

Profit net 2025

239.162 RON

Marjă 7.0%

15.6%

Salariați

4

100.0%

Datorii 2025

277.132 RON

119.1%

Evoluție pe mai mulți ani

Cifră afaceriProfit net
-261.1M2.3M3.4M20212022202320242025

Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.

Bilanț ANAF multi-an pentru TRANSYLVANIA BOOKSTORE S.R.L. — cifra afaceri, profit net, datorii, capitaluri, salariați, variație YoY.
AnCifra afaceriProfit net
20253.4M RON239.162 RON
20243.1M RON206.817 RON
2023331.540 RON34.735 RON
202297.486 RON5.720 RON
2021971 RON-26 RON

Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.

Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL3.502 RON
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL, din care:521.588 RON
Stocuri31.693 RON
Creante247.821 RON
Casa şi conturi la bănci242.074 RON
CHELTUIELI IN AVANS
DATORII277.132 RON
VENITURI IN AVANS
PROVIZIOANE
CAPITALURI - TOTAL, din care:247.958 RON
Capital subscris varsat1.200 RON
Patrimoniul regiei
Cifra de afaceri neta3.4M RON
VENITURI TOTALE3.6M RON
CHELTUIELI TOTALE3.3M RON
Profit brut271.794 RON
Pierdere bruta
Profit net239.162 RON
Pierdere neta
Numar mediu de salariati4 RON

Interpretare

TRANSYLVANIA BOOKSTORE S.R.L. a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 3.4M RON, în creștere cu 8.4% față de 2024. Firma a încheiat anul cu un profit net de 239.162 RON (marjă 7.0%) și operează cu un număr mediu de 4 salariați. Datoriile totale sunt de 277.132 RON. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.

Întrebări frecvente

Este TRANSYLVANIA BOOKSTORE S.R.L. plătitor de TVA?

Da. TRANSYLVANIA BOOKSTORE S.R.L. este înregistrată ca plătitor de TVA. Codul de TVA este RO44892807.

Care este sediul social?

Cal. Clujului, Nr. 39B, Mun. Oradea, Bihor.

Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru TRANSYLVANIA BOOKSTORE S.R.L.?

Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →

Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?

Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →

Ați găsit o greșeală? Datele sunt preluate automat din surse publice ANAF — dacă observați informații incorecte sau învechite despre TRANSYLVANIA BOOKSTORE S.R.L., vă rugăm să ne contactați și vom corecta cât mai rapid.

Descoperă alte firme din Bihor

Selecție aleatorie din director

Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?

Descarcă aplicația GRATUIT de pe:

Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!

Comandă Constatator ONRC