Actualizat: 1 iul 2026
SUNTECH LINE S.R.L.
SUNTECH LINE S.R.L. (CUI 44615407) este o firmă din Alba, înființată în 2021, înregistrată la codul CAEN 9522. Date oficiale ANAF.
Date oficiale ANAF
actualizate zilnic
Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit
Constatator ONRC
direct din pagina firmei
Extras CF ANCPI
pentru același sediu
Date publice oficiale
SnapCert agregă datele despre SUNTECH LINE S.R.L. din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).
Ce date publice are SUNTECH LINE S.R.L.?
- Denumire
- SUNTECH LINE S.R.L.
- Formă juridică
- SRL — Societate cu răspundere limitată
- Înființată la
- 20 iulie 2021
- Tip capital
- Privat — capital autohton
Cu ce se ocupă firma (CAEN 9522)?
CAEN
9522
Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
Situație fiscală
Plătitor TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Pe scurt despre firmă
SUNTECH LINE S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 44615407. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 20 iulie 2021, sub numărul J2021000971017. Sediul social este în Alba.
Codul CAEN principal este 9522, corespunzând activității „repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.
Din punct de vedere fiscal, SUNTECH LINE S.R.L. nu este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.
Sediu social
Str. Viorilor, Nr. 9
Mun. Alba Iulia · Alba
Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?
Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.
Denumire stabilă
Firma SUNTECH LINE S.R.L. și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.
Care e cifra de afaceri a firmei SUNTECH LINE S.R.L.?
Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor
Cifra afaceri 2025
270.328 RON
4.7%Profit net 2025
12.730 RON
Marjă 4.7%
80.0%Salariați
1
0.0%Datorii 2025
89.950 RON
828.9%Evoluție pe mai mulți ani
Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.
| An | Cifra afaceri | Profit net |
|---|---|---|
| 2025 | 270.328 RON | 12.730 RON |
| 2024 | 283.571 RON | 63.632 RON |
| 2023 | 290.779 RON | 79.972 RON |
| 2022 | 262.659 RON | 116.483 RON |
| 2021 | 62.343 RON | 34.565 RON |
Δ YoY = variația procentuală a cifrei de afaceri față de anul precedent (din engleză „Year-over-Year" — an pe an). Verde = creștere, roșu = scădere, gri = variație de la o bază mică (peste 1000%).
Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.
Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
Interpretare
SUNTECH LINE S.R.L. a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 270.328 RON, în scădere cu 4.7% față de 2024. Firma a încheiat anul cu un profit net de 12.730 RON (marjă 4.7%) și operează cu un număr mediu de 1 salariați. Datoriile totale sunt de 89.950 RON. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.
Întrebări frecvente
Este SUNTECH LINE S.R.L. plătitor de TVA?▼
Nu. SUNTECH LINE S.R.L. nu este în prezent înregistrată ca plătitor de TVA.
Care este sediul social?▼
Str. Viorilor, Nr. 9, Mun. Alba Iulia, Alba.
Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru SUNTECH LINE S.R.L.?▼
Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →
Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?▼
Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →
Descoperă alte firme din Alba
Selecție aleatorie din director
Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?
Descarcă aplicația GRATUIT de pe:
Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!