Sari la conținut
SnapCertSnapCert
Firmă activăPlătitor TVA

Actualizat: 30 iun 2026

OPTIMUS ELECTRIC TECHNOLOGY S.R.L.

OPTIMUS ELECTRIC TECHNOLOGY S.R.L. (CUI 43456001) este o firmă din Olt, înființată în 2020, înregistrată la codul CAEN 4322. Date oficiale ANAF.

CAEN:4322

Date oficiale ANAF
actualizate zilnic

Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit

Constatator ONRC
direct din pagina firmei

Extras CF ANCPI
pentru același sediu

Date publice oficiale

SnapCert agregă datele despre OPTIMUS ELECTRIC TECHNOLOGY S.R.L. din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).

Ce date publice are OPTIMUS ELECTRIC TECHNOLOGY S.R.L.?

Denumire
OPTIMUS ELECTRIC TECHNOLOGY S.R.L.
Formă juridică
SRL — Societate cu răspundere limitată
Înființată la
16 decembrie 2020
Tip capital
Privat — capital autohton

Cu ce se ocupă firma (CAEN 4322)?

CAEN

4322

CAEN Rev. 22008-2023

Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN Rev. 3în vigoare 2024+

Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Situație fiscală

Plătitor TVA

Da

Din 1 decembrie 2024

TVA la încasare

Nu

Split TVA

Nu

Istoric TVA

Activ

Înregistrare TVA

1 decembrie 2024 — prezent

Pe scurt despre firmă

OPTIMUS ELECTRIC TECHNOLOGY S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 43456001 și codul de TVA RO43456001. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 16 decembrie 2020, sub numărul J28/883/2020. Sediul social este în Olt.

Codul CAEN principal este 4322, corespunzând activității „lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.

Din punct de vedere fiscal, OPTIMUS ELECTRIC TECHNOLOGY S.R.L. este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.

Sediu social

Str. Grigore Alexandrescu, Nr. 25

Mun. Caracal · Olt · Cod poștal 235200

Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?

Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.

Comandă Extras CF ANCPI

Firma și-a schimbat denumirea

Denumirea actuală este OPTIMUS ELECTRIC TECHNOLOGY S.R.L.. Anterior, firma s-a numit optimus electric tehnology (2023–2024).

Care e cifra de afaceri a firmei OPTIMUS ELECTRIC TECHNOLOGY S.R.L.?

Ultim bilanț depus: 2024 · Sursa: Ministerul Finanțelor

Cifra afaceri 2024

426.365 RON

138.3%

Profit net 2024

103.192 RON

Marjă 24.2%

81.2%

Salariați

1

0.0%

Datorii 2024

86.123 RON

113.3%

Evoluție pe mai mulți ani

Cifră afaceriProfit net
0142.122284.243426.36520232024

Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.

Bilanț ANAF multi-an pentru OPTIMUS ELECTRIC TECHNOLOGY S.R.L. — cifra afaceri, profit net, datorii, capitaluri, salariați, variație YoY.
AnCifra afaceriProfit net
2025Bilanț nedepus pentru acest an
2024426.365 RON103.192 RON
2023178.955 RON56.939 RON
2022Bilanț nedepus pentru acest an
2021Bilanț nedepus pentru acest an

Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.

Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2024 (standard)
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL3.950 RON
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL, din care:299.443 RON
Stocuri33.993 RON
Creante175.484 RON
Casa şi conturi la bănci89.966 RON
CHELTUIELI IN AVANS
DATORII86.123 RON
VENITURI IN AVANS
PROVIZIOANE
CAPITALURI - TOTAL, din care:217.270 RON
Capital subscris varsat200 RON
Patrimoniul regiei
Cifra de afaceri neta426.365 RON
VENITURI TOTALE431.365 RON
CHELTUIELI TOTALE313.054 RON
Profit brut118.311 RON
Pierdere bruta
Profit net103.192 RON
Pierdere neta
Numar mediu de salariati1 RON

Interpretare

OPTIMUS ELECTRIC TECHNOLOGY S.R.L. a raportat în anul 2024 o cifră de afaceri de 426.365 RON, în creștere cu 138.3% față de 2023. Firma a încheiat anul cu un profit net de 103.192 RON (marjă 24.2%) și operează cu un număr mediu de 1 salariați. Datoriile totale sunt de 86.123 RON. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.

Întrebări frecvente

Este OPTIMUS ELECTRIC TECHNOLOGY S.R.L. plătitor de TVA?

Da. OPTIMUS ELECTRIC TECHNOLOGY S.R.L. este înregistrată ca plătitor de TVA. Codul de TVA este RO43456001.

Care este sediul social?

Str. Grigore Alexandrescu, Nr. 25, Mun. Caracal, Olt, cod poștal 235200.

Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru OPTIMUS ELECTRIC TECHNOLOGY S.R.L.?

Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →

Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?

Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →

Ați găsit o greșeală? Datele sunt preluate automat din surse publice ANAF — dacă observați informații incorecte sau învechite despre OPTIMUS ELECTRIC TECHNOLOGY S.R.L., vă rugăm să ne contactați și vom corecta cât mai rapid.

Descoperă alte firme din Olt

Selecție aleatorie din director

Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?

Descarcă aplicația GRATUIT de pe:

Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!

Comandă Constatator ONRC