Actualizat: 2 iul 2026
DROB TAXI S.R.L.
DROB TAXI S.R.L. (CUI 43360682) este o firmă din Gorj, înființată în 2020, înregistrată la codul CAEN 4932. Date oficiale ANAF.
Date oficiale ANAF
actualizate zilnic
Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit
Constatator ONRC
direct din pagina firmei
Extras CF ANCPI
pentru același sediu
Date publice oficiale
SnapCert agregă datele despre DROB TAXI S.R.L. din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).
Ce date publice are DROB TAXI S.R.L.?
- Denumire
- DROB TAXI S.R.L.
- Formă juridică
- SRL — Societate cu răspundere limitată
- Înființată la
- 20 noiembrie 2020
- Tip capital
- Privat — capital autohton
Cu ce se ocupă firma (CAEN 4932)?
CAEN
4932
Transporturi cu taxiuri
Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
În Rev. 3 (în vigoare 2024+):
Redistribuit între: 4933, 5232
Situație fiscală
Plătitor TVA
Da
Din 1 noiembrie 2021
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Istoric TVA
Înregistrare TVA
1 noiembrie 2021 — prezent
Pe scurt despre firmă
DROB TAXI S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 43360682 și codul de TVA RO43360682. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 20 noiembrie 2020, sub numărul J18/973/2020. Sediul social este în Gorj.
Codul CAEN principal este 4932, corespunzând activității „transporturi cu taxiuri". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.
Din punct de vedere fiscal, DROB TAXI S.R.L. este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.
Sediu social
Str. Macului, Nr. 42
camera 1 · Mun. Motru · Gorj · Cod poștal 215200
Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?
Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.
Denumire stabilă
Firma DROB TAXI S.R.L. și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.
Care e cifra de afaceri a firmei DROB TAXI S.R.L.?
Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor
Cifra afaceri 2025
4.3M RON
59.4%Profit net 2025
-77.489 RON
Pierdere
1214.9%Salariați
8
100.0%Datorii 2025
1.1M RON
4.4%Evoluție pe mai mulți ani
Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.
| An | Cifra afaceri | Profit net |
|---|---|---|
| 2025 | 4.3M RON | -77.489 RON |
| 2024 | 2.7M RON | 6.950 RON |
| 2023 | 1.3M RON | 64.469 RON |
| 2022 | 687.543 RON | -86.378 RON |
| 2021 | 409.211 RON | 54.012 RON |
Δ YoY = variația procentuală a cifrei de afaceri față de anul precedent (din engleză „Year-over-Year" — an pe an). Verde = creștere, roșu = scădere, gri = variație de la o bază mică (peste 1000%).
Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.
Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
Interpretare
DROB TAXI S.R.L. a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 4.3M RON, în creștere cu 59.4% față de 2024. Firma a încheiat anul cu o pierdere netă de 77.489 RON și operează cu un număr mediu de 8 salariați. Datoriile totale sunt de 1.1M RON. Capitalurile proprii sunt în deficit la -38.236 RON, ceea ce poate indica necesitatea recapitalizării. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.
Întrebări frecvente
Este DROB TAXI S.R.L. plătitor de TVA?▼
Da. DROB TAXI S.R.L. este înregistrată ca plătitor de TVA. Codul de TVA este RO43360682.
Care este sediul social?▼
Str. Macului, Nr. 42, Mun. Motru, Gorj, cod poștal 215200.
Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru DROB TAXI S.R.L.?▼
Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →
Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?▼
Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →
Descoperă alte firme din Gorj
Selecție aleatorie din director
Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?
Descarcă aplicația GRATUIT de pe:
Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!