Sari la conținut
SnapCertSnapCert
Firmă activăPlătitor TVA

Actualizat: 2 iul 2026

NICDAV AUTO TRANS S.R.L.

NICDAV AUTO TRANS S.R.L. (CUI 42550603) este o firmă din Giurgiu, înființată în 2020, înregistrată la codul CAEN 4941. Date oficiale ANAF.

CAEN:4941

Date oficiale ANAF
actualizate zilnic

Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit

Constatator ONRC
direct din pagina firmei

Extras CF ANCPI
pentru același sediu

Date publice oficiale

SnapCert agregă datele despre NICDAV AUTO TRANS S.R.L. din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).

Ce date publice are NICDAV AUTO TRANS S.R.L.?

Denumire
NICDAV AUTO TRANS S.R.L.
Formă juridică
SRL — Societate cu răspundere limitată
Înființată la
28 mai 2020
Tip capital
Privat — capital autohton

Cu ce se ocupă firma (CAEN 4941)?

CAEN

4941

CAEN Rev. 22008-2023

Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN Rev. 3în vigoare 2024+

Transporturi rutiere de mărfuri

În Rev. 3 (în vigoare 2024+):

Redistribuit între: 4941, 5224

Situație fiscală

Plătitor TVA

Da

Din 18 august 2020

TVA la încasare

Nu

Split TVA

Nu

Istoric TVA

Activ

Înregistrare TVA

18 august 2020 — prezent

Pe scurt despre firmă

NICDAV AUTO TRANS S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 42550603 și codul de TVA RO42550603. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 28 mai 2020, sub numărul J52/364/2020. Sediul social este în Giurgiu.

Codul CAEN principal este 4941, corespunzând activității „transporturi rutiere de mărfuri". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.

Din punct de vedere fiscal, NICDAV AUTO TRANS S.R.L. este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.

Sediu social

Str. Principală, Nr. 308

CAMERA 1 · Sat Ulmi Com. Ulmi · Giurgiu · Cod poștal 87230

Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?

Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.

Comandă Extras CF ANCPI

Denumire stabilă

Firma NICDAV AUTO TRANS S.R.L. și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.

Care e cifra de afaceri a firmei NICDAV AUTO TRANS S.R.L.?

Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor

Cifra afaceri 2025

257.849 RON

23.5%

Profit net 2025

70.369 RON

Marjă 27.3%

25.8%

Salariați

1

0.0%

Datorii 2025

102.109 RON

5.3%

Evoluție pe mai mulți ani

Cifră afaceriProfit net
0112.325224.649336.97420212022202320242025

Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.

Bilanț ANAF multi-an pentru NICDAV AUTO TRANS S.R.L. — cifra afaceri, profit net, datorii, capitaluri, salariați, variație YoY.
AnCifra afaceriProfit net
2025257.849 RON70.369 RON
2024336.974 RON94.896 RON
2023298.159 RON138.781 RON
2022230.838 RON99.293 RON
202180.317 RON20.455 RON

Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.

Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL, din care:171.153 RON
Stocuri
Creante184.285 RON
Casa şi conturi la bănci-13.132 RON
CHELTUIELI IN AVANS1.565 RON
DATORII102.109 RON
VENITURI IN AVANS
PROVIZIOANE
CAPITALURI - TOTAL, din care:70.609 RON
Capital subscris varsat200 RON
Patrimoniul regiei
Cifra de afaceri neta257.849 RON
VENITURI TOTALE258.832 RON
CHELTUIELI TOTALE186.004 RON
Profit brut72.828 RON
Pierdere bruta
Profit net70.369 RON
Pierdere neta
Numar mediu de salariati1 RON

Interpretare

NICDAV AUTO TRANS S.R.L. a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 257.849 RON, în scădere cu 23.5% față de 2024. Firma a încheiat anul cu un profit net de 70.369 RON (marjă 27.3%) și operează cu un număr mediu de 1 salariați. Datoriile totale sunt de 102.109 RON. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.

Întrebări frecvente

Este NICDAV AUTO TRANS S.R.L. plătitor de TVA?

Da. NICDAV AUTO TRANS S.R.L. este înregistrată ca plătitor de TVA. Codul de TVA este RO42550603.

Care este sediul social?

Str. Principală, Nr. 308, Sat Ulmi Com. Ulmi, Giurgiu, cod poștal 87230.

Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru NICDAV AUTO TRANS S.R.L.?

Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →

Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?

Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →

Ați găsit o greșeală? Datele sunt preluate automat din surse publice ANAF — dacă observați informații incorecte sau învechite despre NICDAV AUTO TRANS S.R.L., vă rugăm să ne contactați și vom corecta cât mai rapid.

Descoperă alte firme din Giurgiu

Selecție aleatorie din director

Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?

Descarcă aplicația GRATUIT de pe:

Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!

Comandă Constatator ONRC