Actualizat: 2 iul 2026
DREAM TEX IMPEX S.R.L.
DREAM TEX IMPEX S.R.L. (CUI 41525369) este o firmă din București, înființată în 2019, înregistrată la codul CAEN 4771. Date oficiale ANAF.
Date oficiale ANAF
actualizate zilnic
Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit
Constatator ONRC
direct din pagina firmei
Extras CF ANCPI
pentru același sediu
Date publice oficiale
SnapCert agregă datele despre DREAM TEX IMPEX S.R.L. din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).
Ce date publice are DREAM TEX IMPEX S.R.L.?
- Denumire
- DREAM TEX IMPEX S.R.L.
- Formă juridică
- SRL — Societate cu răspundere limitată
- Înființată la
- 14 august 2019
- Tip capital
- Privat — capital autohton
Cu ce se ocupă firma (CAEN 4771)?
CAEN
4771
Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
Situație fiscală
Plătitor TVA
Da
Din 1 decembrie 2022
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Istoric TVA
Înregistrare TVA
1 decembrie 2022 — prezent
Pe scurt despre firmă
DREAM TEX IMPEX S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 41525369 și codul de TVA RO41525369. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 14 august 2019, sub numărul J2019010786402. Sediul social este în București.
Codul CAEN principal este 4771, corespunzând activității „comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.
Din punct de vedere fiscal, DREAM TEX IMPEX S.R.L. este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.
Sediu social
Bld. 1 Mai, Nr. 25
CAMERA 2 · Sector 6 Mun. Bucureşti · București · Cod poștal 61624
Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?
Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.
Denumire stabilă
Firma DREAM TEX IMPEX S.R.L. și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.
Care e cifra de afaceri a firmei DREAM TEX IMPEX S.R.L.?
Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor
Cifra afaceri 2025
924.791 RON
48.6%Profit net 2025
-15.399 RON
Pierdere
77.6%Salariați
3
25.0%Datorii 2025
88.054 RON
48.6%Evoluție pe mai mulți ani
Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.
| An | Cifra afaceri | Profit net |
|---|---|---|
| 2025 | 924.791 RON | -15.399 RON |
| 2024 | 622.418 RON | -68.794 RON |
| 2023 | 682.094 RON | -94.479 RON |
| 2022 | 642.290 RON | 254.959 RON |
| 2021 | — | -5.449 RON |
Δ YoY = variația procentuală a cifrei de afaceri față de anul precedent (din engleză „Year-over-Year" — an pe an). Verde = creștere, roșu = scădere, gri = variație de la o bază mică (peste 1000%).
Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.
Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
Interpretare
DREAM TEX IMPEX S.R.L. a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 924.791 RON, în creștere cu 48.6% față de 2024. Firma a încheiat anul cu o pierdere netă de 15.399 RON și operează cu un număr mediu de 3 salariați. Datoriile totale sunt de 88.054 RON. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.
Întrebări frecvente
Este DREAM TEX IMPEX S.R.L. plătitor de TVA?▼
Da. DREAM TEX IMPEX S.R.L. este înregistrată ca plătitor de TVA. Codul de TVA este RO41525369.
Care este sediul social?▼
Bld. 1 Mai, Nr. 25, Sector 6 Mun. Bucureşti, București, cod poștal 61624.
Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru DREAM TEX IMPEX S.R.L.?▼
Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →
Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?▼
Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →
Descoperă alte firme din București
Selecție aleatorie din director
Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?
Descarcă aplicația GRATUIT de pe:
Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!