Sari la conținut
SnapCertSnapCert
Firmă activăNeplătitor TVA

Actualizat: 4 iul 2026

TRANSLATE SMART OFFICE S.R.L.

TRANSLATE SMART OFFICE S.R.L. (CUI 41251085) este o firmă din Bacău, înființată în 2019, înregistrată la codul CAEN 7430. Date oficiale ANAF.

CAEN:7430

Date oficiale ANAF
actualizate zilnic

Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit

Constatator ONRC
direct din pagina firmei

Extras CF ANCPI
pentru același sediu

Date publice oficiale

SnapCert agregă datele despre TRANSLATE SMART OFFICE S.R.L. din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).

Ce date publice are TRANSLATE SMART OFFICE S.R.L.?

Denumire
TRANSLATE SMART OFFICE S.R.L.
Formă juridică
SRL — Societate cu răspundere limitată
Înființată la
11 iunie 2019
Tip capital
Privat — capital autohton

Cu ce se ocupă firma (CAEN 7430)?

CAEN

7430

CAEN Rev. 22008-2023

Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

CAEN Rev. 3în vigoare 2024+

Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

Situație fiscală

Plătitor TVA

Nu

TVA la încasare

Nu

Split TVA

Nu

Pe scurt despre firmă

TRANSLATE SMART OFFICE S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 41251085. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 11 iunie 2019, sub numărul J04/1133/2019. Sediul social este în Bacău.

Codul CAEN principal este 7430, corespunzând activității „activități de traducere scrisă și orală (interpreți)". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.

Din punct de vedere fiscal, TRANSLATE SMART OFFICE S.R.L. nu este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.

Sediu social

Str. Cornişa Bistriţei, Nr. 11

Mun. Bacău · Bacău · Cod poștal 600100

Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?

Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.

Comandă Extras CF ANCPI

Denumire stabilă

Firma TRANSLATE SMART OFFICE S.R.L. și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.

Care e cifra de afaceri a firmei TRANSLATE SMART OFFICE S.R.L.?

Ultim bilanț depus: 2024 · Sursa: Ministerul Finanțelor

Cifra afaceri 2024

39.365 RON

31.0%

Profit net 2024

3.158 RON

Marjă 8.0%

88.5%

Salariați

Datorii 2024

781 RON

58.0%

Evoluție pe mai mulți ani

Cifră afaceriProfit net
019.00438.00957.0132021202220232024

Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.

Bilanț ANAF multi-an pentru TRANSLATE SMART OFFICE S.R.L. — cifra afaceri, profit net, datorii, capitaluri, salariați, variație YoY.
AnCifra afaceriProfit net
2025Bilanț nedepus pentru acest an
202439.365 RON3.158 RON
202357.013 RON27.428 RON
202250.900 RON38.111 RON
202129.342 RON24.619 RON

Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.

Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2024 (standard)
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL2.310 RON
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL, din care:29.257 RON
Stocuri
Creante9.338 RON
Casa şi conturi la bănci19.919 RON
CHELTUIELI IN AVANS
DATORII781 RON
VENITURI IN AVANS
PROVIZIOANE
CAPITALURI - TOTAL, din care:30.786 RON
Capital subscris varsat200 RON
Patrimoniul regiei
Cifra de afaceri neta39.365 RON
VENITURI TOTALE39.384 RON
CHELTUIELI TOTALE34.879 RON
Profit brut4.505 RON
Pierdere bruta
Profit net3.158 RON
Pierdere neta
Numar mediu de salariati

Interpretare

TRANSLATE SMART OFFICE S.R.L. a raportat în anul 2024 o cifră de afaceri de 39.365 RON, în scădere cu 31.0% față de 2023. Firma a încheiat anul cu un profit net de 3.158 RON (marjă 8.0%). Datoriile totale sunt de 781 RON. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.

Întrebări frecvente

Este TRANSLATE SMART OFFICE S.R.L. plătitor de TVA?

Nu. TRANSLATE SMART OFFICE S.R.L. nu este în prezent înregistrată ca plătitor de TVA.

Care este sediul social?

Str. Cornişa Bistriţei, Nr. 11, Mun. Bacău, Bacău, cod poștal 600100.

Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru TRANSLATE SMART OFFICE S.R.L.?

Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →

Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?

Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →

Ați găsit o greșeală? Datele sunt preluate automat din surse publice ANAF — dacă observați informații incorecte sau învechite despre TRANSLATE SMART OFFICE S.R.L., vă rugăm să ne contactați și vom corecta cât mai rapid.

Descoperă alte firme din Bacău

Selecție aleatorie din director

Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?

Descarcă aplicația GRATUIT de pe:

Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!

Comandă Constatator ONRC