Sari la conținut
SnapCertSnapCert
Firmă activăNeplătitor TVA

Actualizat: 1 iul 2026

RALEX GENIUS S.R.L.

RALEX GENIUS S.R.L. (CUI 40855113) este o firmă din Bacău, înființată în 2019, înregistrată la codul CAEN 4711. Date oficiale ANAF.

CAEN:4711

Date oficiale ANAF
actualizate zilnic

Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit

Constatator ONRC
direct din pagina firmei

Extras CF ANCPI
pentru același sediu

Date publice oficiale

SnapCert agregă datele despre RALEX GENIUS S.R.L. din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).

Ce date publice are RALEX GENIUS S.R.L.?

Denumire
RALEX GENIUS S.R.L.
Formă juridică
SRL — Societate cu răspundere limitată
Înființată la
27 martie 2019
Tip capital
Privat — capital autohton

Cu ce se ocupă firma (CAEN 4711)?

CAEN

4711

CAEN Rev. 22008-2023

Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN Rev. 3în vigoare 2024+

Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

În Rev. 3 (în vigoare 2024+):

Redistribuit între: 4711, 4791

Situație fiscală

Plătitor TVA

Nu

TVA la încasare

Nu

Split TVA

Nu

Pe scurt despre firmă

RALEX GENIUS S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 40855113. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 27 martie 2019, sub numărul J04/723/2019. Sediul social este în Bacău.

Codul CAEN principal este 4711, corespunzând activității „comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.

Din punct de vedere fiscal, RALEX GENIUS S.R.L. nu este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.

Sediu social

BALOTEŞTI, Nr. 87

str. Principală · Sat Baloteşti Com. Stănişeşti · Bacău · Cod poștal 607586

Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?

Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.

Comandă Extras CF ANCPI

Firma și-a schimbat denumirea

Denumirea actuală este RALEX GENIUS S.R.L.. Anterior, firma s-a numit S C RALEX GENIUS SRL (2022).

Care e cifra de afaceri a firmei RALEX GENIUS S.R.L.?

Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor

Cifra afaceri 2025

59.595 RON

88.0%

Profit net 2025

21.859 RON

Marjă 36.7%

1551.5%

Salariați

Datorii 2025

4.043 RON

120.3%

Evoluție pe mai mulți ani

Cifră afaceriProfit net
-9.78120.02549.83079.63620212022202320242025

Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.

Bilanț ANAF multi-an pentru RALEX GENIUS S.R.L. — cifra afaceri, profit net, datorii, capitaluri, salariați, variație YoY.
AnCifra afaceriProfit net
202559.595 RON21.859 RON
202431.707 RON-1.506 RON
202334.577 RON-9.781 RON
202279.636 RON26.291 RON
202174.176 RON33.457 RON

Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.

Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL21.760 RON
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL, din care:107.804 RON
Stocuri70.880 RON
Creante
Casa şi conturi la bănci36.924 RON
CHELTUIELI IN AVANS
DATORII4.043 RON
VENITURI IN AVANS
PROVIZIOANE
CAPITALURI - TOTAL, din care:125.521 RON
Capital subscris varsat200 RON
Patrimoniul regiei
Cifra de afaceri neta59.595 RON
VENITURI TOTALE59.745 RON
CHELTUIELI TOTALE35.361 RON
Profit brut24.384 RON
Pierdere bruta
Profit net21.859 RON
Pierdere neta
Numar mediu de salariati

Interpretare

RALEX GENIUS S.R.L. a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 59.595 RON, în creștere cu 88.0% față de 2024. Firma a încheiat anul cu un profit net de 21.859 RON (marjă 36.7%). Datoriile totale sunt de 4.043 RON. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.

Întrebări frecvente

Este RALEX GENIUS S.R.L. plătitor de TVA?

Nu. RALEX GENIUS S.R.L. nu este în prezent înregistrată ca plătitor de TVA.

Care este sediul social?

BALOTEŞTI, Nr. 87, Sat Baloteşti Com. Stănişeşti, Bacău, cod poștal 607586.

Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru RALEX GENIUS S.R.L.?

Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →

Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?

Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →

Ați găsit o greșeală? Datele sunt preluate automat din surse publice ANAF — dacă observați informații incorecte sau învechite despre RALEX GENIUS S.R.L., vă rugăm să ne contactați și vom corecta cât mai rapid.

Descoperă alte firme din Bacău

Selecție aleatorie din director

Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?

Descarcă aplicația GRATUIT de pe:

Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!

Comandă Constatator ONRC