Sari la conținut
SnapCertSnapCert
Firmă activăPlătitor TVA

Actualizat: 29 iun 2026

CĂLIMENT DVDTRANS S.R.L.

CĂLIMENT DVDTRANS S.R.L. (CUI 40314843) este o firmă din Buzău, înființată în 2018, înregistrată la codul CAEN 4711. Date oficiale ANAF.

CAEN:4711

Date oficiale ANAF
actualizate zilnic

Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit

Constatator ONRC
direct din pagina firmei

Extras CF ANCPI
pentru același sediu

Date publice oficiale

SnapCert agregă datele despre CĂLIMENT DVDTRANS S.R.L. din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).

Ce date publice are CĂLIMENT DVDTRANS S.R.L.?

Denumire
CĂLIMENT DVDTRANS S.R.L.
Formă juridică
SRL — Societate cu răspundere limitată
Înființată la
17 decembrie 2018
Tip capital
Privat — capital autohton

Cu ce se ocupă firma (CAEN 4711)?

CAEN

4711

CAEN Rev. 22008-2023

Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN Rev. 3în vigoare 2024+

Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

În Rev. 3 (în vigoare 2024+):

Redistribuit între: 4711, 4791

Situație fiscală

Plătitor TVA

Da

Din 22 aprilie 2019

TVA la încasare

Nu

Split TVA

Nu

Istoric TVA

Activ

Înregistrare TVA

22 aprilie 2019 — prezent

Pe scurt despre firmă

CĂLIMENT DVDTRANS S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 40314843 și codul de TVA RO40314843. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 17 decembrie 2018, sub numărul J10/1408/2018. Sediul social este în Buzău.

Codul CAEN principal este 4711, corespunzând activității „comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.

Din punct de vedere fiscal, CĂLIMENT DVDTRANS S.R.L. este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.

Sediu social

Str. Găvanului, Nr. 14A

Mun. Râmnicu Sărat · Buzău · Cod poștal 125300

Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?

Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.

Comandă Extras CF ANCPI

Firma și-a schimbat denumirea

Denumirea actuală este CĂLIMENT DVDTRANS S.R.L.. Anterior, firma s-a numit CALIMENT DVDTRANS SRL (2021–2024).

Care e cifra de afaceri a firmei CĂLIMENT DVDTRANS S.R.L.?

Ultim bilanț depus: 2024 · Sursa: Ministerul Finanțelor

Cifra afaceri 2024

619.106 RON

3.6%

Profit net 2024

-2.956 RON

Pierdere

101.6%

Salariați

2

100.0%

Datorii 2024

240.286 RON

16.9%

Evoluție pe mai mulți ani

Cifră afaceriProfit net
-2.956212.062427.080642.0982021202220232024

Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.

Bilanț ANAF multi-an pentru CĂLIMENT DVDTRANS S.R.L. — cifra afaceri, profit net, datorii, capitaluri, salariați, variație YoY.
AnCifra afaceriProfit net
2025Bilanț nedepus pentru acest an
2024619.106 RON-2.956 RON
2023642.098 RON184.300 RON
2022389.561 RON53.581 RON
2021345.880 RON107.983 RON

Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.

Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2024 (standard)
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL206.463 RON
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL, din care:411.371 RON
Stocuri468 RON
Creante114.652 RON
Casa şi conturi la bănci296.251 RON
CHELTUIELI IN AVANS
DATORII240.286 RON
VENITURI IN AVANS
PROVIZIOANE
CAPITALURI - TOTAL, din care:377.548 RON
Capital subscris varsat200 RON
Patrimoniul regiei
Cifra de afaceri neta619.106 RON
VENITURI TOTALE619.485 RON
CHELTUIELI TOTALE614.026 RON
Profit brut5.459 RON
Pierdere bruta
Profit net
Pierdere neta2.956 RON
Numar mediu de salariati2 RON

Interpretare

CĂLIMENT DVDTRANS S.R.L. a raportat în anul 2024 o cifră de afaceri de 619.106 RON, în scădere cu 3.6% față de 2023. Firma a încheiat anul cu o pierdere netă de 2.956 RON și operează cu un număr mediu de 2 salariați. Datoriile totale sunt de 240.286 RON. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.

Întrebări frecvente

Este CĂLIMENT DVDTRANS S.R.L. plătitor de TVA?

Da. CĂLIMENT DVDTRANS S.R.L. este înregistrată ca plătitor de TVA. Codul de TVA este RO40314843.

Care este sediul social?

Str. Găvanului, Nr. 14A, Mun. Râmnicu Sărat, Buzău, cod poștal 125300.

Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru CĂLIMENT DVDTRANS S.R.L.?

Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →

Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?

Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →

Ați găsit o greșeală? Datele sunt preluate automat din surse publice ANAF — dacă observați informații incorecte sau învechite despre CĂLIMENT DVDTRANS S.R.L., vă rugăm să ne contactați și vom corecta cât mai rapid.

Descoperă alte firme din Buzău

Selecție aleatorie din director

Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?

Descarcă aplicația GRATUIT de pe:

Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!

Comandă Constatator ONRC