Sari la conținut
SnapCertSnapCert
Firmă activăPlătitor TVA

Actualizat: 2 iul 2026

RACO GAS S.R.L.

RACO GAS S.R.L. (CUI 34441508) este o firmă din Braşov, înființată în 2015, înregistrată la codul CAEN 4681. Date oficiale ANAF.

CAEN:4681

Date oficiale ANAF
actualizate zilnic

Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit

Constatator ONRC
direct din pagina firmei

Extras CF ANCPI
pentru același sediu

Date publice oficiale

SnapCert agregă datele despre RACO GAS S.R.L. din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).

Ce date publice are RACO GAS S.R.L.?

Denumire
RACO GAS S.R.L.
Formă juridică
SRL — Societate cu răspundere limitată
Înființată la
30 aprilie 2015
Tip capital
Privat — capital autohton

Cu ce se ocupă firma (CAEN 4681)?

CAEN

4681

CAEN Rev. 3în vigoare 2024+

Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate

Situație fiscală

Plătitor TVA

Da

Din 1 noiembrie 2015

TVA la încasare

Nu

Split TVA

Nu

Istoric TVA

Activ

Înregistrare TVA

1 noiembrie 2015 — prezent

Pe scurt despre firmă

RACO GAS S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 34441508 și codul de TVA RO34441508. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 30 aprilie 2015, sub numărul J2015000667089. Sediul social este în Braşov.

Din punct de vedere fiscal, RACO GAS S.R.L. este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.

Sediu social

Cva. Florilor

Camera 2 · Orş. Râşnov · Braşov · Cod poștal 505400

Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?

Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.

Comandă Extras CF ANCPI

Denumire stabilă

Firma RACO GAS S.R.L. și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.

Care e cifra de afaceri a firmei RACO GAS S.R.L.?

Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor

Cifra afaceri 2025

3.6M RON

9.0%

Profit net 2025

537.328 RON

Marjă 14.7%

38.0%

Salariați

6

20.0%

Datorii 2025

521.502 RON

25.2%

Evoluție pe mai mulți ani

Cifră afaceriProfit net
-68.2141.2M2.4M3.6M20212022202320242025

Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.

Bilanț ANAF multi-an pentru RACO GAS S.R.L. — cifra afaceri, profit net, datorii, capitaluri, salariați, variație YoY.
AnCifra afaceriProfit net
20253.6M RON537.328 RON
20243.3M RON389.268 RON
20233.1M RON420.179 RON
20222.5M RON378.360 RON
20212.1M RON-68.214 RON

Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.

Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL212.403 RON
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL, din care:1.4M RON
Stocuri945.725 RON
Creante282.404 RON
Casa şi conturi la bănci139.694 RON
CHELTUIELI IN AVANS
DATORII521.502 RON
VENITURI IN AVANS
PROVIZIOANE
CAPITALURI - TOTAL, din care:1.1M RON
Capital subscris varsat210 RON
Patrimoniul regiei
Cifra de afaceri neta3.6M RON
VENITURI TOTALE3.7M RON
CHELTUIELI TOTALE3.1M RON
Profit brut619.995 RON
Pierdere bruta
Profit net537.328 RON
Pierdere neta
Numar mediu de salariati6 RON

Interpretare

RACO GAS S.R.L. a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 3.6M RON, în creștere cu 9.0% față de 2024. Firma a încheiat anul cu un profit net de 537.328 RON (marjă 14.7%) și operează cu un număr mediu de 6 salariați. Datoriile totale sunt de 521.502 RON. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.

Întrebări frecvente

Este RACO GAS S.R.L. plătitor de TVA?

Da. RACO GAS S.R.L. este înregistrată ca plătitor de TVA. Codul de TVA este RO34441508.

Care este sediul social?

Cva. Florilor, Orş. Râşnov, Braşov, cod poștal 505400.

Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru RACO GAS S.R.L.?

Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →

Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?

Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →

Ați găsit o greșeală? Datele sunt preluate automat din surse publice ANAF — dacă observați informații incorecte sau învechite despre RACO GAS S.R.L., vă rugăm să ne contactați și vom corecta cât mai rapid.

Descoperă alte firme din Braşov

Selecție aleatorie din director

Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?

Descarcă aplicația GRATUIT de pe:

Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!

Comandă Constatator ONRC