Sari la conținut
SnapCertSnapCert
Firmă activăPlătitor TVA

Actualizat: 1 iul 2026

KMD WORLD TRAVEL SRL

KMD WORLD TRAVEL SRL (CUI 30933850) este o firmă din București, înființată în 2012, înregistrată la codul CAEN 7912. Date oficiale ANAF.

CAEN:7912

Date oficiale ANAF
actualizate zilnic

Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit

Constatator ONRC
direct din pagina firmei

Extras CF ANCPI
pentru același sediu

Date publice oficiale

SnapCert agregă datele despre KMD WORLD TRAVEL SRL din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).

Ce date publice are KMD WORLD TRAVEL SRL?

Denumire
KMD WORLD TRAVEL SRL
Formă juridică
SRL — Societate cu răspundere limitată
Înființată la
22 noiembrie 2012
Tip capital
Privat — capital autohton

Cu ce se ocupă firma (CAEN 7912)?

CAEN

7912

CAEN Rev. 22008-2023

Activități ale tur-operatorilor

CAEN Rev. 3în vigoare 2024+

Activități ale tur-operatorilor

Situație fiscală

Plătitor TVA

Da

Din 22 februarie 2013

TVA la încasare

Nu

Split TVA

Nu

Istoric TVA

Activ

Înregistrare TVA

22 februarie 2013 — prezent

Pe scurt despre firmă

KMD WORLD TRAVEL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 30933850 și codul de TVA RO30933850. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 22 noiembrie 2012, sub numărul J40/13719/2012. Sediul social este în București.

Codul CAEN principal este 7912, corespunzând activității „activități ale tur-operatorilor". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.

Din punct de vedere fiscal, KMD WORLD TRAVEL SRL este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.

Sediu social

Str. Agatha Bârsescu, Nr. 29

Sector 3 Mun. Bucureşti · București · Cod poștal 31482

Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?

Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.

Comandă Extras CF ANCPI

Denumire stabilă

Firma KMD WORLD TRAVEL SRL și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.

Care e cifra de afaceri a firmei KMD WORLD TRAVEL SRL?

Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor

Cifra afaceri 2025

401.103 RON

21.7%

Profit net 2025

266.052 RON

Marjă 66.3%

32.3%

Salariați

1

0.0%

Datorii 2025

261.240 RON

12.5%

Evoluție pe mai mulți ani

Cifră afaceriProfit net
0133.701267.402401.10320212022202320242025

Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.

Bilanț ANAF multi-an pentru KMD WORLD TRAVEL SRL — cifra afaceri, profit net, datorii, capitaluri, salariați, variație YoY.
AnCifra afaceriProfit net
2025401.103 RON266.052 RON
2024329.645 RON201.121 RON
2023273.798 RON83.472 RON
2022188.837 RON99.077 RON
2021132.342 RON2.486 RON

Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.

Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL, din care:888.167 RON
Stocuri2.620 RON
Creante573.083 RON
Casa şi conturi la bănci312.464 RON
CHELTUIELI IN AVANS
DATORII261.240 RON
VENITURI IN AVANS
PROVIZIOANE
CAPITALURI - TOTAL, din care:626.927 RON
Capital subscris varsat25.000 RON
Patrimoniul regiei
Cifra de afaceri neta401.103 RON
VENITURI TOTALE423.398 RON
CHELTUIELI TOTALE151.938 RON
Profit brut271.460 RON
Pierdere bruta
Profit net266.052 RON
Pierdere neta
Numar mediu de salariati1 RON

Interpretare

KMD WORLD TRAVEL SRL a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 401.103 RON, în creștere cu 21.7% față de 2024. Firma a încheiat anul cu un profit net de 266.052 RON (marjă 66.3%) și operează cu un număr mediu de 1 salariați. Datoriile totale sunt de 261.240 RON. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.

Întrebări frecvente

Este KMD WORLD TRAVEL SRL plătitor de TVA?

Da. KMD WORLD TRAVEL SRL este înregistrată ca plătitor de TVA. Codul de TVA este RO30933850.

Care este sediul social?

Str. Agatha Bârsescu, Nr. 29, Sector 3 Mun. Bucureşti, București, cod poștal 31482.

Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru KMD WORLD TRAVEL SRL?

Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →

Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?

Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →

Ați găsit o greșeală? Datele sunt preluate automat din surse publice ANAF — dacă observați informații incorecte sau învechite despre KMD WORLD TRAVEL SRL, vă rugăm să ne contactați și vom corecta cât mai rapid.

Descoperă alte firme din București

Selecție aleatorie din director

Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?

Descarcă aplicația GRATUIT de pe:

Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!

Comandă Constatator ONRC