Actualizat: 3 iul 2026
PRESTĂRI SERVICII CIORĂŞTI SRL
PRESTĂRI SERVICII CIORĂŞTI SRL (CUI 30459529) este o firmă din Vrancea, înființată în 2012, înregistrată la codul CAEN 4120. Date oficiale ANAF.
Date oficiale ANAF
actualizate zilnic
Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit
Constatator ONRC
direct din pagina firmei
Extras CF ANCPI
pentru același sediu
Date publice oficiale
SnapCert agregă datele despre PRESTĂRI SERVICII CIORĂŞTI SRL din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).
Ce date publice are PRESTĂRI SERVICII CIORĂŞTI SRL?
- Denumire
- PRESTĂRI SERVICII CIORĂŞTI SRL
- Formă juridică
- SRL — Societate cu răspundere limitată
- Înființată la
- 23 iulie 2012
- Tip capital
- Privat — capital autohton
Cu ce se ocupă firma (CAEN 4120)?
CAEN
4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
În Rev. 3 (în vigoare 2024+):
Redistribuit între: 4100, 9130
Situație fiscală
Plătitor TVA
Da
Din 1 ianuarie 2013
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Istoric TVA
Înregistrare TVA
1 ianuarie 2013 — prezent
Pe scurt despre firmă
PRESTĂRI SERVICII CIORĂŞTI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 30459529 și codul de TVA RO30459529. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 23 iulie 2012, sub numărul J39/352/2012. Sediul social este în Vrancea.
Codul CAEN principal este 4120, corespunzând activității „lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.
Din punct de vedere fiscal, PRESTĂRI SERVICII CIORĂŞTI SRL este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.
Sediu social
CIORĂŞTI
Sat Ciorăşti Com. Ciorăşti · Vrancea · Cod poștal 627080
Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?
Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.
Firma și-a schimbat denumirea
Denumirea actuală este PRESTĂRI SERVICII CIORĂŞTI SRL. Anterior, firma s-a numit S.C. PRESTARI SERVICII CIORASTI SRL (2020–2025).
Care e cifra de afaceri a firmei PRESTĂRI SERVICII CIORĂŞTI SRL?
Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor
Cifra afaceri 2025
8.7M RON
33.9%Profit net 2025
413.588 RON
Marjă 4.8%
69.5%Salariați
38
9.5%Datorii 2025
5.2M RON
15.0%Evoluție pe mai mulți ani
Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.
| An | Cifra afaceri | Profit net |
|---|---|---|
| 2025 | 8.7M RON | 413.588 RON |
| 2024 | 13.1M RON | 1.4M RON |
| 2023 | 7.3M RON | 326.366 RON |
| 2022 | 5.6M RON | 35.680 RON |
| 2021 | 5.4M RON | 68.282 RON |
Δ YoY = variația procentuală a cifrei de afaceri față de anul precedent (din engleză „Year-over-Year" — an pe an). Verde = creștere, roșu = scădere, gri = variație de la o bază mică (peste 1000%).
Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.
Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
Interpretare
PRESTĂRI SERVICII CIORĂŞTI SRL a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 8.7M RON, în scădere cu 33.9% față de 2024. Firma a încheiat anul cu un profit net de 413.588 RON (marjă 4.8%) și operează cu un număr mediu de 38 salariați. Datoriile totale sunt de 5.2M RON. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.
Întrebări frecvente
Este PRESTĂRI SERVICII CIORĂŞTI SRL plătitor de TVA?▼
Da. PRESTĂRI SERVICII CIORĂŞTI SRL este înregistrată ca plătitor de TVA. Codul de TVA este RO30459529.
Care este sediul social?▼
CIORĂŞTI, Sat Ciorăşti Com. Ciorăşti, Vrancea, cod poștal 627080.
Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru PRESTĂRI SERVICII CIORĂŞTI SRL?▼
Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →
Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?▼
Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →
Descoperă alte firme din Vrancea
Selecție aleatorie din director
Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?
Descarcă aplicația GRATUIT de pe:
Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!