Actualizat: 29 iun 2026
MONATEN & ALIS SRL
MONATEN & ALIS SRL (CUI 30139974) este o firmă din Dolj, înființată în 2012, înregistrată la codul CAEN 1623. Date oficiale ANAF.
Date oficiale ANAF
actualizate zilnic
Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit
Constatator ONRC
direct din pagina firmei
Extras CF ANCPI
pentru același sediu
Date publice oficiale
SnapCert agregă datele despre MONATEN & ALIS SRL din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).
Ce date publice are MONATEN & ALIS SRL?
- Denumire
- MONATEN & ALIS SRL
- Formă juridică
- SRL — Societate cu răspundere limitată
- Înființată la
- 3 mai 2012
- Tip capital
- Privat — capital autohton
Cu ce se ocupă firma (CAEN 1623)?
CAEN
1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
În Rev. 3 (în vigoare 2024+):
Redistribuit între: 1623, 1625, 1627
Situație fiscală
Plătitor TVA
Da
Din 10 iunie 2015
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Istoric TVA
Înregistrare TVA
10 iunie 2015 — prezent
Pe scurt despre firmă
MONATEN & ALIS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 30139974 și codul de TVA RO30139974. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 3 mai 2012, sub numărul J16/688/2012. Sediul social este în Dolj.
Codul CAEN principal este 1623, corespunzând activității „fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.
Din punct de vedere fiscal, MONATEN & ALIS SRL este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.
Sediu social
Str. Magnolia, Nr. 3
Sat Pieleşti Com. Pieleşti · Dolj
Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?
Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.
Denumire stabilă
Firma MONATEN & ALIS SRL și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.
Care e cifra de afaceri a firmei MONATEN & ALIS SRL?
Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor
Cifra afaceri 2025
744.669 RON
20.6%Profit net 2025
132.572 RON
Marjă 17.8%
372.9%Salariați
8
0.0%Datorii 2025
876.497 RON
12.7%Evoluție pe mai mulți ani
Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.
| An | Cifra afaceri | Profit net |
|---|---|---|
| 2025 | 744.669 RON | 132.572 RON |
| 2024 | 938.170 RON | 28.036 RON |
| 2023 | 842.356 RON | 26.783 RON |
| 2022 | 1M RON | 24.723 RON |
| 2021 | 671.050 RON | 35.173 RON |
Δ YoY = variația procentuală a cifrei de afaceri față de anul precedent (din engleză „Year-over-Year" — an pe an). Verde = creștere, roșu = scădere, gri = variație de la o bază mică (peste 1000%).
Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.
Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
Interpretare
MONATEN & ALIS SRL a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 744.669 RON, în scădere cu 20.6% față de 2024. Firma a încheiat anul cu un profit net de 132.572 RON (marjă 17.8%) și operează cu un număr mediu de 8 salariați. Datoriile totale sunt de 876.497 RON. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.
Întrebări frecvente
Este MONATEN & ALIS SRL plătitor de TVA?▼
Da. MONATEN & ALIS SRL este înregistrată ca plătitor de TVA. Codul de TVA este RO30139974.
Care este sediul social?▼
Str. Magnolia, Nr. 3, Sat Pieleşti Com. Pieleşti, Dolj.
Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru MONATEN & ALIS SRL?▼
Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →
Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?▼
Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →
Descoperă alte firme din Dolj
Selecție aleatorie din director
Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?
Descarcă aplicația GRATUIT de pe:
Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!