Actualizat: 1 iul 2026
RAVANO SOLAR ROMANIA SRL
RAVANO SOLAR ROMANIA SRL (CUI 29929473) este o firmă din Timiş, înființată în 2012, înregistrată la codul CAEN 3512. Date oficiale ANAF.
Date oficiale ANAF
actualizate zilnic
Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit
Constatator ONRC
direct din pagina firmei
Extras CF ANCPI
pentru același sediu
Date publice oficiale
SnapCert agregă datele despre RAVANO SOLAR ROMANIA SRL din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).
Ce date publice are RAVANO SOLAR ROMANIA SRL?
- Denumire
- RAVANO SOLAR ROMANIA SRL
- Formă juridică
- SRL — Societate cu răspundere limitată
- Înființată la
- 19 martie 2012
- Tip capital
- Privat — capital autohton
Cu ce se ocupă firma (CAEN 3512)?
CAEN
3512
Transportul energiei electrice
Producția de energie electrică din resurse regenerabile
În Rev. 3 (în vigoare 2024+):
Cod nou: 3513
Situație fiscală
Plătitor TVA
Da
Din 8 mai 2012
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Istoric TVA
Înregistrare TVA
8 mai 2012 — prezent
Pe scurt despre firmă
RAVANO SOLAR ROMANIA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 29929473 și codul de TVA RO29929473. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 19 martie 2012, sub numărul J2017001000353. Sediul social este în Timiş.
Codul CAEN principal este 3512, corespunzând activității „transportul energiei electrice". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.
Din punct de vedere fiscal, RAVANO SOLAR ROMANIA SRL este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.
Sediu social
Bld. Revoluţiei 1989, Nr. 20
DEMISOL · Mun. Timişoara · Timiş · Cod poștal 300024
Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?
Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.
Denumire stabilă
Firma RAVANO SOLAR ROMANIA SRL și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.
Care e cifra de afaceri a firmei RAVANO SOLAR ROMANIA SRL?
Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor
Cifra afaceri 2025
127.531 RON
33.1%Profit net 2025
163.934 RON
Marjă 128.5%
3733.3%Salariați
—
Datorii 2025
3M RON
17.0%Evoluție pe mai mulți ani
Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.
| An | Cifra afaceri | Profit net |
|---|---|---|
| 2025 | 127.531 RON | 163.934 RON |
| 2024 | 190.695 RON | -4.512 RON |
| 2023 | 250.233 RON | 516.243 RON |
| 2022 | 66.920 RON | -251.060 RON |
| 2021 | 35.682 RON | 73.260 RON |
Δ YoY = variația procentuală a cifrei de afaceri față de anul precedent (din engleză „Year-over-Year" — an pe an). Verde = creștere, roșu = scădere, gri = variație de la o bază mică (peste 1000%).
Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.
Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
Interpretare
RAVANO SOLAR ROMANIA SRL a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 127.531 RON, în scădere cu 33.1% față de 2024. Firma a încheiat anul cu un profit net de 163.934 RON (marjă 128.5%). Datoriile totale sunt de 3M RON. Capitalurile proprii sunt în deficit la -1.9M RON, ceea ce poate indica necesitatea recapitalizării. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.
Întrebări frecvente
Este RAVANO SOLAR ROMANIA SRL plătitor de TVA?▼
Da. RAVANO SOLAR ROMANIA SRL este înregistrată ca plătitor de TVA. Codul de TVA este RO29929473.
Care este sediul social?▼
Bld. Revoluţiei 1989, Nr. 20, Mun. Timişoara, Timiş, cod poștal 300024.
Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru RAVANO SOLAR ROMANIA SRL?▼
Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →
Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?▼
Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →
Descoperă alte firme din Timiş
Selecție aleatorie din director
Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?
Descarcă aplicația GRATUIT de pe:
Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!