Sari la conținut
SnapCertSnapCert
Firmă activăPlătitor TVA

Actualizat: 30 iun 2026

AEXIO TELENET S.R.L.

AEXIO TELENET S.R.L. (CUI 29510342) este o firmă din Braşov, înființată în 2012, înregistrată la codul CAEN 6120. Date oficiale ANAF.

CAEN:6120

Date oficiale ANAF
actualizate zilnic

Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit

Constatator ONRC
direct din pagina firmei

Extras CF ANCPI
pentru același sediu

Date publice oficiale

SnapCert agregă datele despre AEXIO TELENET S.R.L. din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).

Ce date publice are AEXIO TELENET S.R.L.?

Denumire
AEXIO TELENET S.R.L.
Formă juridică
SRL — Societate cu răspundere limitată
Înființată la
5 ianuarie 2012
Tip capital
Privat — capital autohton

Cu ce se ocupă firma (CAEN 6120)?

CAEN

6120

CAEN Rev. 22008-2023

Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)

CAEN Rev. 3în vigoare 2024+

Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații

În Rev. 3 (în vigoare 2024+):

Redistribuit între: 6110, 6190

Situație fiscală

Plătitor TVA

Da

Din 2 februarie 2012

TVA la încasare

Nu

Split TVA

Nu

Istoric TVA

Activ

Înregistrare TVA

2 februarie 2012 — prezent

Pe scurt despre firmă

AEXIO TELENET S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 29510342 și codul de TVA RO29510342. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 5 ianuarie 2012, sub numărul J08/21/2012. Sediul social este în Braşov.

Codul CAEN principal este 6120, corespunzând activității „activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.

Din punct de vedere fiscal, AEXIO TELENET S.R.L. este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.

Sediu social

Str. Carpaţilor, Nr. 21

Mun. Braşov · Braşov · Cod poștal 500260

Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?

Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.

Comandă Extras CF ANCPI

Denumire stabilă

Firma AEXIO TELENET S.R.L. și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.

Care e cifra de afaceri a firmei AEXIO TELENET S.R.L.?

Ultim bilanț depus: 2023 · Sursa: Ministerul Finanțelor

Cifra afaceri 2023

110.349 RON

6.5%

Profit net 2023

5.831 RON

Marjă 5.3%

74.9%

Salariați

Datorii 2023

35.340 RON

56.3%

Evoluție pe mai mulți ani

Cifră afaceriProfit net
039.34878.697118.045202120222023

Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.

Bilanț ANAF multi-an pentru AEXIO TELENET S.R.L. — cifra afaceri, profit net, datorii, capitaluri, salariați, variație YoY.
AnCifra afaceriProfit net
2025Bilanț nedepus pentru acest an
2024Bilanț nedepus pentru acest an
2023110.349 RON5.831 RON
2022118.045 RON23.252 RON
202152.908 RON15.400 RON

Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.

Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2023 (standard)
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL, din care:62.220 RON
Stocuri18.642 RON
Creante184 RON
Casa şi conturi la bănci43.394 RON
CHELTUIELI IN AVANS
DATORII35.340 RON
VENITURI IN AVANS
PROVIZIOANE
CAPITALURI - TOTAL, din care:26.880 RON
Capital subscris varsat200 RON
Patrimoniul regiei
Cifra de afaceri neta110.349 RON
VENITURI TOTALE110.402 RON
CHELTUIELI TOTALE103.653 RON
Profit brut6.749 RON
Pierdere bruta
Profit net5.831 RON
Pierdere neta
Numar mediu de salariati

Interpretare

AEXIO TELENET S.R.L. a raportat în anul 2023 o cifră de afaceri de 110.349 RON, în scădere cu 6.5% față de 2022. Firma a încheiat anul cu un profit net de 5.831 RON (marjă 5.3%). Datoriile totale sunt de 35.340 RON. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.

Întrebări frecvente

Este AEXIO TELENET S.R.L. plătitor de TVA?

Da. AEXIO TELENET S.R.L. este înregistrată ca plătitor de TVA. Codul de TVA este RO29510342.

Care este sediul social?

Str. Carpaţilor, Nr. 21, Mun. Braşov, Braşov, cod poștal 500260.

Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru AEXIO TELENET S.R.L.?

Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →

Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?

Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →

Ați găsit o greșeală? Datele sunt preluate automat din surse publice ANAF — dacă observați informații incorecte sau învechite despre AEXIO TELENET S.R.L., vă rugăm să ne contactați și vom corecta cât mai rapid.

Descoperă alte firme din Braşov

Selecție aleatorie din director

Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?

Descarcă aplicația GRATUIT de pe:

Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!

Comandă Constatator ONRC