Actualizat: 30 iun 2026
STEELALEX BUILDING SRL
STEELALEX BUILDING SRL (CUI 24219955) este o firmă din Brăila, înființată în 2008, înregistrată la codul CAEN 3315. Date oficiale ANAF.
Date oficiale ANAF
actualizate zilnic
Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit
Constatator ONRC
direct din pagina firmei
Extras CF ANCPI
pentru același sediu
Date publice oficiale
SnapCert agregă datele despre STEELALEX BUILDING SRL din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).
Ce date publice are STEELALEX BUILDING SRL?
- Denumire
- STEELALEX BUILDING SRL
- Formă juridică
- SRL — Societate cu răspundere limitată
- Înființată la
- 21 iulie 2008
- Tip capital
- Privat — capital autohton
Cu ce se ocupă firma (CAEN 3315)?
CAEN
3315
Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civile
În Rev. 3 (în vigoare 2024+):
Redistribuit între: 3315, 3318
Situație fiscală
Plătitor TVA
Da
Din 28 iulie 2008
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Istoric TVA
Înregistrare TVA
28 iulie 2008 — prezent
Pe scurt despre firmă
STEELALEX BUILDING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 24219955 și codul de TVA RO24219955. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 21 iulie 2008, sub numărul J09/662/2008. Sediul social este în Brăila.
Codul CAEN principal este 3315, corespunzând activității „repararea și întreținerea navelor și bărcilor". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.
Din punct de vedere fiscal, STEELALEX BUILDING SRL este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.
Sediu social
Str. Rahovei, Nr. 105A-LOT1
105 LOT 2,CONSTRUCTIA C1, CAMERA 3 · Mun. Brăila · Brăila
Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?
Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.
Denumire stabilă
Firma STEELALEX BUILDING SRL și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.
Care e cifra de afaceri a firmei STEELALEX BUILDING SRL?
Ultim bilanț depus: 2024 · Sursa: Ministerul Finanțelor
Cifra afaceri 2024
535.129 RON
29.1%Profit net 2024
326.037 RON
Marjă 60.9%
19.8%Salariați
—
100.0%Datorii 2024
554.745 RON
72.4%Evoluție pe mai mulți ani
Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.
| An | Cifra afaceri | Profit net | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Bilanț nedepus pentru acest an | |||||
| 2024 | 535.129 RON | 326.037 RON | ||||
| 2023 | Bilanț nedepus pentru acest an | |||||
| 2022 | 754.393 RON | 406.408 RON | ||||
| 2021 | 961.943 RON | 504.383 RON | ||||
Δ YoY = variația procentuală a cifrei de afaceri față de anul precedent (din engleză „Year-over-Year" — an pe an). Verde = creștere, roșu = scădere, gri = variație de la o bază mică (peste 1000%).
Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.
Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2024 (standard)
Interpretare
STEELALEX BUILDING SRL a raportat în anul 2024 o cifră de afaceri de 535.129 RON, în scădere cu 29.1% față de 2022. Firma a încheiat anul cu un profit net de 326.037 RON (marjă 60.9%). Datoriile totale sunt de 554.745 RON. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.
Întrebări frecvente
Este STEELALEX BUILDING SRL plătitor de TVA?▼
Da. STEELALEX BUILDING SRL este înregistrată ca plătitor de TVA. Codul de TVA este RO24219955.
Care este sediul social?▼
Str. Rahovei, Nr. 105A-LOT1, Mun. Brăila, Brăila.
Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru STEELALEX BUILDING SRL?▼
Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →
Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?▼
Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →
Descoperă alte firme din Brăila
Selecție aleatorie din director
Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?
Descarcă aplicația GRATUIT de pe:
Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!