Sari la conținut
SnapCertSnapCert
Firmă activăPlătitor TVA

Actualizat: 1 aug 2026

XENEX EURO LOGISTIK S.R.L.

XENEX EURO LOGISTIK S.R.L. (CUI 22488914) este o firmă din Ilfov, înființată în 2007, înregistrată la codul CAEN 4941. Date oficiale ANAF.

CAEN:4941

Date oficiale ANAF
actualizate zilnic

Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit

Constatator ONRC
direct din pagina firmei

Extras CF ANCPI
pentru același sediu

Date publice oficiale

SnapCert agregă datele despre XENEX EURO LOGISTIK S.R.L. din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).

Ce date publice are XENEX EURO LOGISTIK S.R.L.?

Denumire
XENEX EURO LOGISTIK S.R.L.
Formă juridică
SRL — Societate cu răspundere limitată
Înființată la
1 octombrie 2007
Tip capital
Privat — capital străin

Cu ce se ocupă firma (CAEN 4941)?

CAEN

4941

CAEN Rev. 22008-2023

Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN Rev. 3în vigoare 2024+

Transporturi rutiere de mărfuri

În Rev. 3 (în vigoare 2024+):

Redistribuit între: 4941, 5224

Situație fiscală

Plătitor TVA

Da

Din 3 octombrie 2007

TVA la încasare

Nu

Split TVA

Nu

Istoric TVA

Activ

Înregistrare TVA

3 octombrie 2007 — prezent

Pe scurt despre firmă

XENEX EURO LOGISTIK S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 22488914 și codul de TVA RO22488914. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 1 octombrie 2007, sub numărul J2019001377239. Sediul social este în Ilfov.

Codul CAEN principal este 4941, corespunzând activității „transporturi rutiere de mărfuri". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.

Din punct de vedere fiscal, XENEX EURO LOGISTIK S.R.L. este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.

Sediu social

Str. Lt.maj.Aviator Tănase Banciu, Nr. 9

Biroul nr.3 · Orş. Popeşti-Leordeni · Ilfov · Cod poștal 77160

Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?

Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.

Comandă Extras CF ANCPI

Denumire stabilă

Firma XENEX EURO LOGISTIK S.R.L. și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.

Care e cifra de afaceri a firmei XENEX EURO LOGISTIK S.R.L.?

Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor

Cifra afaceri 2025

2.5M RON

15.1%

Profit net 2025

60.871 RON

Marjă 2.4%

106.4%

Salariați

1

0.0%

Datorii 2025

657.126 RON

90.7%

Evoluție pe mai mulți ani

Cifră afaceriProfit net
-956.2143.1M7.2M11.3M20212022202320242025

Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.

Bilanț ANAF multi-an pentru XENEX EURO LOGISTIK S.R.L. — cifra afaceri, profit net, datorii, capitaluri, salariați, variație YoY.
AnCifra afaceriProfit net
20252.5M RON60.871 RON
20243M RON-956.214 RON
20237.6M RON-400.112 RON
20228.9M RON-280.107 RON
202111.3M RON1M RON

Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.

Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL, din care:2.2M RON
Stocuri
Creante1.8M RON
Casa şi conturi la bănci330.592 RON
CHELTUIELI IN AVANS11.724 RON
DATORII657.126 RON
VENITURI IN AVANS
PROVIZIOANE
CAPITALURI - TOTAL, din care:1.5M RON
Capital subscris varsat5.000 RON
Patrimoniul regiei
Cifra de afaceri neta2.5M RON
VENITURI TOTALE2.6M RON
CHELTUIELI TOTALE2.6M RON
Profit brut60.871 RON
Pierdere bruta
Profit net60.871 RON
Pierdere neta
Numar mediu de salariati1 RON

Interpretare

XENEX EURO LOGISTIK S.R.L. a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 2.5M RON, în scădere cu 15.1% față de 2024. Firma a încheiat anul cu un profit net de 60.871 RON (marjă 2.4%) și operează cu un număr mediu de 1 salariați. Datoriile totale sunt de 657.126 RON. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.

Întrebări frecvente

Este XENEX EURO LOGISTIK S.R.L. plătitor de TVA?

Da. XENEX EURO LOGISTIK S.R.L. este înregistrată ca plătitor de TVA. Codul de TVA este RO22488914.

Care este sediul social?

Str. Lt.maj.Aviator Tănase Banciu, Nr. 9, Orş. Popeşti-Leordeni, Ilfov, cod poștal 77160.

Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru XENEX EURO LOGISTIK S.R.L.?

Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →

Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?

Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →

Ați găsit o greșeală? Datele sunt preluate automat din surse publice ANAF — dacă observați informații incorecte sau învechite despre XENEX EURO LOGISTIK S.R.L., vă rugăm să ne contactați și vom corecta cât mai rapid.

Descoperă alte firme din Ilfov

Selecție aleatorie din director

Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?

Descarcă aplicația GRATUIT de pe:

Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!

Comandă Constatator ONRC