Sari la conținut
SnapCertSnapCert
Firmă activăNeplătitor TVA

Actualizat: 30 iun 2026

IKARUS FLIGHT SCHOOL S.R.L.

IKARUS FLIGHT SCHOOL S.R.L. (CUI 18645867) este o firmă din București, înființată în 2006, înregistrată la codul CAEN 8553. Date oficiale ANAF.

CAEN:8553

Date oficiale ANAF
actualizate zilnic

Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit

Constatator ONRC
direct din pagina firmei

Extras CF ANCPI
pentru același sediu

Date publice oficiale

SnapCert agregă datele despre IKARUS FLIGHT SCHOOL S.R.L. din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).

Ce date publice are IKARUS FLIGHT SCHOOL S.R.L.?

Denumire
IKARUS FLIGHT SCHOOL S.R.L.
Formă juridică
SRL — Societate cu răspundere limitată
Înființată la
9 mai 2006
Tip capital
Privat — capital autohton

Cu ce se ocupă firma (CAEN 8553)?

CAEN

8553

CAEN Rev. 22008-2023

Școli de conducere (pilotaj)

CAEN Rev. 3în vigoare 2024+

școli de conducere (pilotaj)

Situație fiscală

Plătitor TVA

Nu

TVA la încasare

Nu

Split TVA

Nu

Pe scurt despre firmă

IKARUS FLIGHT SCHOOL S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 18645867. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 9 mai 2006, sub numărul J40/7459/2006. Sediul social este în București.

Codul CAEN principal este 8553, corespunzând activității „școli de conducere (pilotaj)". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.

Din punct de vedere fiscal, IKARUS FLIGHT SCHOOL S.R.L. nu este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.

Sediu social

Bld. Ghencea, Nr. 24

CAMERA NR. 1 · Sector 6 Mun. Bucureşti · București · Cod poștal 61694

Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?

Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.

Comandă Extras CF ANCPI

Denumire stabilă

Firma IKARUS FLIGHT SCHOOL S.R.L. și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.

Care e cifra de afaceri a firmei IKARUS FLIGHT SCHOOL S.R.L.?

Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor

Cifra afaceri 2025

82.193 RON

63.2%

Profit net 2025

-155.599 RON

Pierdere

402.0%

Salariați

2

0.0%

Datorii 2025

64.296 RON

514.0%

Evoluție pe mai mulți ani

Cifră afaceriProfit net
-155.599-29.21997.162223.5422022202320242025

Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.

Bilanț ANAF multi-an pentru IKARUS FLIGHT SCHOOL S.R.L. — cifra afaceri, profit net, datorii, capitaluri, salariați, variație YoY.
AnCifra afaceriProfit net
202582.193 RON-155.599 RON
2024223.542 RON51.529 RON
2023161.947 RON2.880 RON
2022113.250 RON47.878 RON
2021Bilanț nedepus pentru acest an

Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.

Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL4.764 RON
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL, din care:6.420 RON
Stocuri180 RON
Creante2.965 RON
Casa şi conturi la bănci3.275 RON
CHELTUIELI IN AVANS
DATORII64.296 RON
VENITURI IN AVANS
PROVIZIOANE
CAPITALURI - TOTAL, din care:-53.112 RON
Capital subscris varsat200 RON
Patrimoniul regiei
Cifra de afaceri neta82.193 RON
VENITURI TOTALE82.193 RON
CHELTUIELI TOTALE236.969 RON
Profit brut
Pierdere bruta154.776 RON
Profit net
Pierdere neta155.599 RON
Numar mediu de salariati2 RON

Interpretare

IKARUS FLIGHT SCHOOL S.R.L. a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 82.193 RON, în scădere cu 63.2% față de 2024. Firma a încheiat anul cu o pierdere netă de 155.599 RON și operează cu un număr mediu de 2 salariați. Datoriile totale sunt de 64.296 RON. Capitalurile proprii sunt în deficit la -53.112 RON, ceea ce poate indica necesitatea recapitalizării. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.

Întrebări frecvente

Este IKARUS FLIGHT SCHOOL S.R.L. plătitor de TVA?

Nu. IKARUS FLIGHT SCHOOL S.R.L. nu este în prezent înregistrată ca plătitor de TVA.

Care este sediul social?

Bld. Ghencea, Nr. 24, Sector 6 Mun. Bucureşti, București, cod poștal 61694.

Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru IKARUS FLIGHT SCHOOL S.R.L.?

Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →

Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?

Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →

Ați găsit o greșeală? Datele sunt preluate automat din surse publice ANAF — dacă observați informații incorecte sau învechite despre IKARUS FLIGHT SCHOOL S.R.L., vă rugăm să ne contactați și vom corecta cât mai rapid.

Descoperă alte firme din București

Selecție aleatorie din director

Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?

Descarcă aplicația GRATUIT de pe:

Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!

Comandă Constatator ONRC