Sari la conținut
SnapCertSnapCert
Firmă activăNeplătitor TVA

Actualizat: 29 iun 2026

DANLUX DENT S.R.L.

DANLUX DENT S.R.L. (CUI 18279308) este o firmă din Bistriţa-Năsăud, înființată în 2006, înregistrată la codul CAEN 3250. Date oficiale ANAF.

CAEN:3250

Date oficiale ANAF
actualizate zilnic

Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit

Constatator ONRC
direct din pagina firmei

Extras CF ANCPI
pentru același sediu

Date publice oficiale

SnapCert agregă datele despre DANLUX DENT S.R.L. din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).

Ce date publice are DANLUX DENT S.R.L.?

Denumire
DANLUX DENT S.R.L.
Formă juridică
SRL — Societate cu răspundere limitată
Înființată la
13 ianuarie 2006
Tip capital
Privat — capital autohton

Cu ce se ocupă firma (CAEN 3250)?

CAEN

3250

CAEN Rev. 22008-2023

Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice

CAEN Rev. 3în vigoare 2024+

Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice

Situație fiscală

Plătitor TVA

Nu

TVA la încasare

Nu

Split TVA

Nu

Pe scurt despre firmă

DANLUX DENT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 18279308. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 13 ianuarie 2006, sub numărul J06/16/2006. Sediul social este în Bistriţa-Năsăud.

Codul CAEN principal este 3250, corespunzând activității „fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.

Din punct de vedere fiscal, DANLUX DENT S.R.L. nu este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.

Sediu social

Str. Împăratul Traian, Nr. 53

Mun. Bistriţa · Bistriţa-Năsăud · Cod poștal 420145

Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?

Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.

Comandă Extras CF ANCPI

Denumire stabilă

Firma DANLUX DENT S.R.L. și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.

Care e cifra de afaceri a firmei DANLUX DENT S.R.L.?

Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor

Cifra afaceri 2025

111.300 RON

10.4%

Profit net 2025

11.778 RON

Marjă 10.6%

66.3%

Salariați

1

0.0%

Datorii 2025

9.759 RON

0.3%

Evoluție pe mai mulți ani

Cifră afaceriProfit net
-2.78939.54481.877124.21020212022202320242025

Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.

Bilanț ANAF multi-an pentru DANLUX DENT S.R.L. — cifra afaceri, profit net, datorii, capitaluri, salariați, variație YoY.
AnCifra afaceriProfit net
2025111.300 RON11.778 RON
2024124.210 RON34.982 RON
202348.880 RON6.074 RON
202223.220 RON-2.789 RON
202117.840 RON-128 RON

Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.

Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL, din care:38.104 RON
Stocuri1.359 RON
Creante
Casa şi conturi la bănci36.745 RON
CHELTUIELI IN AVANS
DATORII9.759 RON
VENITURI IN AVANS
PROVIZIOANE
CAPITALURI - TOTAL, din care:28.345 RON
Capital subscris varsat200 RON
Patrimoniul regiei
Cifra de afaceri neta111.300 RON
VENITURI TOTALE111.300 RON
CHELTUIELI TOTALE98.409 RON
Profit brut12.891 RON
Pierdere bruta
Profit net11.778 RON
Pierdere neta
Numar mediu de salariati1 RON

Interpretare

DANLUX DENT S.R.L. a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 111.300 RON, în scădere cu 10.4% față de 2024. Firma a încheiat anul cu un profit net de 11.778 RON (marjă 10.6%) și operează cu un număr mediu de 1 salariați. Datoriile totale sunt de 9.759 RON. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.

Întrebări frecvente

Este DANLUX DENT S.R.L. plătitor de TVA?

Nu. DANLUX DENT S.R.L. nu este în prezent înregistrată ca plătitor de TVA.

Care este sediul social?

Str. Împăratul Traian, Nr. 53, Mun. Bistriţa, Bistriţa-Năsăud, cod poștal 420145.

Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru DANLUX DENT S.R.L.?

Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →

Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?

Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →

Ați găsit o greșeală? Datele sunt preluate automat din surse publice ANAF — dacă observați informații incorecte sau învechite despre DANLUX DENT S.R.L., vă rugăm să ne contactați și vom corecta cât mai rapid.

Descoperă alte firme din Bistriţa-Năsăud

Selecție aleatorie din director

Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?

Descarcă aplicația GRATUIT de pe:

Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!

Comandă Constatator ONRC