Sari la conținut
SnapCertSnapCert
Firmă activăNeplătitor TVA

Actualizat: 3 iul 2026

LEGAL MERIT SRL

LEGAL MERIT SRL (CUI 17936736) este o firmă din Braşov, înființată în 2005, înregistrată la codul CAEN 7020. Date oficiale ANAF.

CAEN:7020

Date oficiale ANAF
actualizate zilnic

Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit

Constatator ONRC
direct din pagina firmei

Extras CF ANCPI
pentru același sediu

Date publice oficiale

SnapCert agregă datele despre LEGAL MERIT SRL din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).

Ce date publice are LEGAL MERIT SRL?

Denumire
LEGAL MERIT SRL
Formă juridică
SRL — Societate cu răspundere limitată
Înființată la
8 septembrie 2005
Tip capital
Privat — capital autohton

Cu ce se ocupă firma (CAEN 7020)?

CAEN

7020

CAEN Rev. 3în vigoare 2024+

Activități de consultanță în afaceri și management

Situație fiscală

Plătitor TVA

Nu

TVA la încasare

Nu

Split TVA

Nu

Pe scurt despre firmă

LEGAL MERIT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 17936736. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 8 septembrie 2005, sub numărul J2005002209082. Sediul social este în Braşov.

Din punct de vedere fiscal, LEGAL MERIT SRL nu este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.

Sediu social

Str. Sitarului, Nr. 10

Mun. Braşov · Braşov · Cod poștal 500260

Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?

Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.

Comandă Extras CF ANCPI

Denumire stabilă

Firma LEGAL MERIT SRL și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.

Care e cifra de afaceri a firmei LEGAL MERIT SRL?

Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor

Cifra afaceri 2025

7.910 RON

16.2%

Profit net 2025

426 RON

Marjă 5.4%

88.6%

Salariați

Datorii 2025

1.919 RON

10.3%

Evoluție pe mai mulți ani

Cifră afaceriProfit net
015.62231.24446.86620212022202320242025

Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.

Bilanț ANAF multi-an pentru LEGAL MERIT SRL — cifra afaceri, profit net, datorii, capitaluri, salariați, variație YoY.
AnCifra afaceriProfit net
20257.910 RON426 RON
20249.434 RON3.741 RON
202316.937 RON11.942 RON
202230.012 RON26.715 RON
202146.866 RON42.601 RON

Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.

Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL, din care:2.617 RON
Stocuri
Creante694 RON
Casa şi conturi la bănci1.923 RON
CHELTUIELI IN AVANS
DATORII1.919 RON
VENITURI IN AVANS
PROVIZIOANE
CAPITALURI - TOTAL, din care:698 RON
Capital subscris varsat200 RON
Patrimoniul regiei
Cifra de afaceri neta7.910 RON
VENITURI TOTALE7.910 RON
CHELTUIELI TOTALE7.061 RON
Profit brut849 RON
Pierdere bruta
Profit net426 RON
Pierdere neta
Numar mediu de salariati

Interpretare

LEGAL MERIT SRL a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 7.910 RON, în scădere cu 16.2% față de 2024. Firma a încheiat anul cu un profit net de 426 RON (marjă 5.4%). Datoriile totale sunt de 1.919 RON. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.

Întrebări frecvente

Este LEGAL MERIT SRL plătitor de TVA?

Nu. LEGAL MERIT SRL nu este în prezent înregistrată ca plătitor de TVA.

Care este sediul social?

Str. Sitarului, Nr. 10, Mun. Braşov, Braşov, cod poștal 500260.

Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru LEGAL MERIT SRL?

Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →

Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?

Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →

Ați găsit o greșeală? Datele sunt preluate automat din surse publice ANAF — dacă observați informații incorecte sau învechite despre LEGAL MERIT SRL, vă rugăm să ne contactați și vom corecta cât mai rapid.

Descoperă alte firme din Braşov

Selecție aleatorie din director

Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?

Descarcă aplicația GRATUIT de pe:

Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!

Comandă Constatator ONRC