Sari la conținut
SnapCertSnapCert
Firmă activăPlătitor TVA

Actualizat: 1 iul 2026

MAGNEPS FOX S.R.L.

MAGNEPS FOX S.R.L. (CUI 14443393) este o firmă din Neamţ, înființată în 2002, înregistrată la codul CAEN 4520. Date oficiale ANAF.

CAEN:4520

Date oficiale ANAF
actualizate zilnic

Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit

Constatator ONRC
direct din pagina firmei

Extras CF ANCPI
pentru același sediu

Date publice oficiale

SnapCert agregă datele despre MAGNEPS FOX S.R.L. din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).

Ce date publice are MAGNEPS FOX S.R.L.?

Denumire
MAGNEPS FOX S.R.L.
Formă juridică
SRL — Societate cu răspundere limitată
Înființată la
13 februarie 2002
Tip capital
Privat — capital autohton

Cu ce se ocupă firma (CAEN 4520)?

CAEN

4520

CAEN Rev. 22008-2024

Întreținerea și repararea autovehiculelor

În Rev. 3 (în vigoare 2024+):

Redistribuit între: 9531, 9540

Situație fiscală

Plătitor TVA

Da

Din 1 februarie 2002

TVA la încasare

Nu

Split TVA

Nu

Istoric TVA

Activ

Înregistrare TVA

1 februarie 2002 — prezent

Pe scurt despre firmă

MAGNEPS FOX S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 14443393 și codul de TVA RO14443393. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 13 februarie 2002, sub numărul J27/53/2002. Sediul social este în Neamţ.

Codul CAEN principal este 4520, corespunzând activității „întreținerea și repararea autovehiculelor". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.

Din punct de vedere fiscal, MAGNEPS FOX S.R.L. este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.

Sediu social

Str. CHIMIEI, Nr. FN

Sat Săvineşti Com. Săvineşti · Neamţ · Cod poștal 617351

Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?

Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.

Comandă Extras CF ANCPI

Denumire stabilă

Firma MAGNEPS FOX S.R.L. și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.

Care e cifra de afaceri a firmei MAGNEPS FOX S.R.L.?

Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor

Cifra afaceri 2025

146.128 RON

20.9%

Profit net 2025

5.589 RON

Marjă 3.8%

1753.6%

Salariați

2

0.0%

Datorii 2025

197.195 RON

0.6%

Evoluție pe mai mulți ani

Cifră afaceriProfit net
-2.11847.29796.713146.12820212022202320242025

Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.

Bilanț ANAF multi-an pentru MAGNEPS FOX S.R.L. — cifra afaceri, profit net, datorii, capitaluri, salariați, variație YoY.
AnCifra afaceriProfit net
2025146.128 RON5.589 RON
2024120.863 RON-338 RON
2023109.849 RON8.422 RON
202288.913 RON7.796 RON
202178.335 RON-2.118 RON

Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.

Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL48.456 RON
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL, din care:51.679 RON
Stocuri5.028 RON
Creante21.726 RON
Casa şi conturi la bănci24.925 RON
CHELTUIELI IN AVANS
DATORII197.195 RON
VENITURI IN AVANS
PROVIZIOANE
CAPITALURI - TOTAL, din care:-97.060 RON
Capital subscris varsat200 RON
Patrimoniul regiei
Cifra de afaceri neta146.128 RON
VENITURI TOTALE146.289 RON
CHELTUIELI TOTALE139.236 RON
Profit brut7.053 RON
Pierdere bruta
Profit net5.589 RON
Pierdere neta
Numar mediu de salariati2 RON

Interpretare

MAGNEPS FOX S.R.L. a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 146.128 RON, în creștere cu 20.9% față de 2024. Firma a încheiat anul cu un profit net de 5.589 RON (marjă 3.8%) și operează cu un număr mediu de 2 salariați. Datoriile totale sunt de 197.195 RON. Capitalurile proprii sunt în deficit la -97.060 RON, ceea ce poate indica necesitatea recapitalizării. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.

Întrebări frecvente

Este MAGNEPS FOX S.R.L. plătitor de TVA?

Da. MAGNEPS FOX S.R.L. este înregistrată ca plătitor de TVA. Codul de TVA este RO14443393.

Care este sediul social?

Str. CHIMIEI, Nr. FN, Sat Săvineşti Com. Săvineşti, Neamţ, cod poștal 617351.

Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru MAGNEPS FOX S.R.L.?

Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →

Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?

Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →

Ați găsit o greșeală? Datele sunt preluate automat din surse publice ANAF — dacă observați informații incorecte sau învechite despre MAGNEPS FOX S.R.L., vă rugăm să ne contactați și vom corecta cât mai rapid.

Descoperă alte firme din Neamţ

Selecție aleatorie din director

Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?

Descarcă aplicația GRATUIT de pe:

Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!

Comandă Constatator ONRC