Actualizat: 29 iun 2026
FILIPESCAROM INTERNATIONAL SRL
FILIPESCAROM INTERNATIONAL SRL (CUI 12907705) este o firmă din Prahova, înființată în 2000, înregistrată la codul CAEN 1013. Date oficiale ANAF.
Date oficiale ANAF
actualizate zilnic
Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit
Constatator ONRC
direct din pagina firmei
Extras CF ANCPI
pentru același sediu
Date publice oficiale
SnapCert agregă datele despre FILIPESCAROM INTERNATIONAL SRL din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).
Ce date publice are FILIPESCAROM INTERNATIONAL SRL?
- Denumire
- FILIPESCAROM INTERNATIONAL SRL
- Formă juridică
- SRL — Societate cu răspundere limitată
- Înființată la
- 13 aprilie 2000
- Tip capital
- Privat — capital autohton
Cu ce se ocupă firma (CAEN 1013)?
CAEN
1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
Situație fiscală
Plătitor TVA
Da
Din 13 aprilie 2000
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Istoric TVA
Înregistrare TVA
13 aprilie 2000 — prezent
Pe scurt despre firmă
FILIPESCAROM INTERNATIONAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 12907705 și codul de TVA RO12907705. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 13 aprilie 2000, sub numărul J29/326/2000. Sediul social este în Prahova.
Codul CAEN principal este 1013, corespunzând activității „fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.
Din punct de vedere fiscal, FILIPESCAROM INTERNATIONAL SRL este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.
Sediu social
Sat FILIP.DE PADURE, STR. ROTARESTI, Nr. 839
Sat Filipeştii de Pădure Com. Filipeştii de Pădure · Prahova · Cod poștal 107245
Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?
Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.
Denumire stabilă
Firma FILIPESCAROM INTERNATIONAL SRL și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.
Care e cifra de afaceri a firmei FILIPESCAROM INTERNATIONAL SRL?
Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor
Cifra afaceri 2025
66.635 RON
12.2%Profit net 2025
3.765 RON
Marjă 5.7%
39.0%Salariați
—
Datorii 2025
57.534 RON
18.7%Evoluție pe mai mulți ani
Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.
| An | Cifra afaceri | Profit net |
|---|---|---|
| 2025 | 66.635 RON | 3.765 RON |
| 2024 | 75.875 RON | 6.169 RON |
| 2023 | 263.960 RON | 61.606 RON |
| 2022 | 378.296 RON | 11.520 RON |
| 2021 | 363.928 RON | -85.140 RON |
Δ YoY = variația procentuală a cifrei de afaceri față de anul precedent (din engleză „Year-over-Year" — an pe an). Verde = creștere, roșu = scădere, gri = variație de la o bază mică (peste 1000%).
Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.
Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
Interpretare
FILIPESCAROM INTERNATIONAL SRL a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 66.635 RON, în scădere cu 12.2% față de 2024. Firma a încheiat anul cu un profit net de 3.765 RON (marjă 5.7%). Datoriile totale sunt de 57.534 RON. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.
Întrebări frecvente
Este FILIPESCAROM INTERNATIONAL SRL plătitor de TVA?▼
Da. FILIPESCAROM INTERNATIONAL SRL este înregistrată ca plătitor de TVA. Codul de TVA este RO12907705.
Care este sediul social?▼
Sat FILIP.DE PADURE, STR. ROTARESTI, Nr. 839, Sat Filipeştii de Pădure Com. Filipeştii de Pădure, Prahova, cod poștal 107245.
Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru FILIPESCAROM INTERNATIONAL SRL?▼
Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →
Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?▼
Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →
Descoperă alte firme din Prahova
Selecție aleatorie din director
Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?
Descarcă aplicația GRATUIT de pe:
Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!