Sari la conținut
SnapCertSnapCert
Firmă activăPlătitor TVA

Actualizat: 29 iun 2026

STIMAX FABRICATIONS SRL

STIMAX FABRICATIONS SRL (CUI 12745158) este o firmă din Cluj, înființată în 2000, înregistrată la codul CAEN 4212. Date oficiale ANAF.

CAEN:4212

Date oficiale ANAF
actualizate zilnic

Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit

Constatator ONRC
direct din pagina firmei

Extras CF ANCPI
pentru același sediu

Date publice oficiale

SnapCert agregă datele despre STIMAX FABRICATIONS SRL din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).

Ce date publice are STIMAX FABRICATIONS SRL?

Denumire
STIMAX FABRICATIONS SRL
Formă juridică
SRL — Societate cu răspundere limitată
Înființată la
7 martie 2000
Tip capital
Privat — capital autohton

Cu ce se ocupă firma (CAEN 4212)?

CAEN

4212

CAEN Rev. 22008-2023

Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane

CAEN Rev. 3în vigoare 2024+

Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane.

Situație fiscală

Plătitor TVA

Da

Din 14 iulie 2021

TVA la încasare

Nu

Split TVA

Nu

Istoric TVA

Activ

Înregistrare TVA

14 iulie 2021 — prezent

Pe scurt despre firmă

STIMAX FABRICATIONS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 12745158 și codul de TVA RO12745158. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 7 martie 2000, sub numărul J2000000230124. Sediul social este în Cluj.

Codul CAEN principal este 4212, corespunzând activității „lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.

Din punct de vedere fiscal, STIMAX FABRICATIONS SRL este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.

Sediu social

Str. Mehedinţi, Nr. 102

Mun. Cluj-Napoca · Cluj

Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?

Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.

Comandă Extras CF ANCPI

Denumire stabilă

Firma STIMAX FABRICATIONS SRL și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.

Care e cifra de afaceri a firmei STIMAX FABRICATIONS SRL?

Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor

Cifra afaceri 2025

11.2M RON

6.3%

Profit net 2025

671.294 RON

Marjă 6.0%

10.3%

Salariați

5

Datorii 2025

6.6M RON

13.3%

Evoluție pe mai mulți ani

Cifră afaceriProfit net
-1.1M3.3M7.6M12M20212022202320242025

Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.

Bilanț ANAF multi-an pentru STIMAX FABRICATIONS SRL — cifra afaceri, profit net, datorii, capitaluri, salariați, variație YoY.
AnCifra afaceriProfit net
202511.2M RON671.294 RON
202412M RON608.587 RON
202310.8M RON581.480 RON
20222.6M RON-1.1M RON
20212M RON1.1M RON

Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.

Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL4.2M RON
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL, din care:4M RON
Stocuri1M RON
Creante2.9M RON
Casa şi conturi la bănci87.587 RON
CHELTUIELI IN AVANS351.402 RON
DATORII6.6M RON
VENITURI IN AVANS
PROVIZIOANE
CAPITALURI - TOTAL, din care:2M RON
Capital subscris varsat400 RON
Patrimoniul regiei
Cifra de afaceri neta11.2M RON
VENITURI TOTALE14.1M RON
CHELTUIELI TOTALE13.3M RON
Profit brut785.057 RON
Pierdere bruta
Profit net671.294 RON
Pierdere neta
Numar mediu de salariati5 RON

Interpretare

STIMAX FABRICATIONS SRL a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 11.2M RON, în scădere cu 6.3% față de 2024. Firma a încheiat anul cu un profit net de 671.294 RON (marjă 6.0%) și operează cu un număr mediu de 5 salariați. Datoriile totale sunt de 6.6M RON. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.

Întrebări frecvente

Este STIMAX FABRICATIONS SRL plătitor de TVA?

Da. STIMAX FABRICATIONS SRL este înregistrată ca plătitor de TVA. Codul de TVA este RO12745158.

Care este sediul social?

Str. Mehedinţi, Nr. 102, Mun. Cluj-Napoca, Cluj.

Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru STIMAX FABRICATIONS SRL?

Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →

Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?

Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →

Ați găsit o greșeală? Datele sunt preluate automat din surse publice ANAF — dacă observați informații incorecte sau învechite despre STIMAX FABRICATIONS SRL, vă rugăm să ne contactați și vom corecta cât mai rapid.

Descoperă alte firme din Cluj

Selecție aleatorie din director

Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?

Descarcă aplicația GRATUIT de pe:

Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!

Comandă Constatator ONRC