Sari la conținut
SnapCertSnapCert
Firmă activăNeplătitor TVA

Actualizat: 30 iun 2026

AMISA PRODUCT S.A.

AMISA PRODUCT S.A. (CUI 12566373) este o firmă din Maramureş, înființată în 2000, înregistrată la codul CAEN 2521. Date oficiale ANAF.

CAEN:2521

Date oficiale ANAF
actualizate zilnic

Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit

Constatator ONRC
direct din pagina firmei

Extras CF ANCPI
pentru același sediu

Date publice oficiale

SnapCert agregă datele despre AMISA PRODUCT S.A. din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).

Ce date publice are AMISA PRODUCT S.A.?

Denumire
AMISA PRODUCT S.A.
Formă juridică
SA — Societate pe acțiuni
Înființată la
17 ianuarie 2000
Tip capital
Privat — capital autohton

Cu ce se ocupă firma (CAEN 2521)?

CAEN

2521

CAEN Rev. 22008-2023

Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală

CAEN Rev. 3în vigoare 2024+

Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire central; producția de generatoare de abur și boilere

Situație fiscală

Plătitor TVA

Nu

Anulat 31 ianuarie 2023

TVA la încasare

Nu

Split TVA

Nu

Istoric TVA

Anulat

Anulare TVA

17 ianuarie 2000 — 31 ianuarie 2023

Pe scurt despre firmă

AMISA PRODUCT S.A. este o societate pe acțiuni (SA) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 12566373. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 17 ianuarie 2000, sub numărul J24/22/2000. Sediul social este în Maramureş.

Codul CAEN principal este 2521, corespunzând activității „producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.

Din punct de vedere fiscal, AMISA PRODUCT S.A. nu este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.

Sediu social

Str. Electrolizei, Nr. 1

Mun. Baia Mare · Maramureş · Cod poștal 430392

Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?

Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.

Comandă Extras CF ANCPI

Denumire stabilă

Firma AMISA PRODUCT S.A. și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.

Care e cifra de afaceri a firmei AMISA PRODUCT S.A.?

Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor

Cifra afaceri 2025

800 RON

Profit net 2025

-5.888 RON

Pierdere

92.4%

Salariați

Datorii 2025

3.5M RON

0.1%

Evoluție pe mai mulți ani

Cifră afaceriProfit net
-77.258-40.458-3.65733.14320212022202320242025

Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.

Bilanț ANAF multi-an pentru AMISA PRODUCT S.A. — cifra afaceri, profit net, datorii, capitaluri, salariați, variație YoY.
AnCifra afaceriProfit net
2025800 RON-5.888 RON
2024-77.258 RON
20231.233 RON-28.450 RON
20224.815 RON-57.483 RON
202114.958 RON33.143 RON

Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.

Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
Casa şi conturi la bănci98.061 RON
CHELTUIELI IN AVANS
DATORII3.5M RON
VENITURI IN AVANS
PROVIZIOANE
CAPITALURI - TOTAL, din care:-3.1M RON
Capital subscris varsat977.655 RON
Patrimoniul regiei
Cifra de afaceri neta800 RON
VENITURI TOTALE800 RON
CHELTUIELI TOTALE6.688 RON
Profit brut
Pierdere bruta5.888 RON
Profit net
Pierdere neta5.888 RON
Numar mediu de salariati
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL93.630 RON
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL, din care:315.243 RON
Stocuri
Creante217.182 RON

Interpretare

AMISA PRODUCT S.A. a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 800 RON. Firma a încheiat anul cu o pierdere netă de 5.888 RON. Datoriile totale sunt de 3.5M RON. Capitalurile proprii sunt în deficit la -3.1M RON, ceea ce poate indica necesitatea recapitalizării. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.

Întrebări frecvente

Este AMISA PRODUCT S.A. plătitor de TVA?

Nu. AMISA PRODUCT S.A. nu este în prezent înregistrată ca plătitor de TVA.

Care este sediul social?

Str. Electrolizei, Nr. 1, Mun. Baia Mare, Maramureş, cod poștal 430392.

Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru AMISA PRODUCT S.A.?

Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →

Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?

Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →

Ați găsit o greșeală? Datele sunt preluate automat din surse publice ANAF — dacă observați informații incorecte sau învechite despre AMISA PRODUCT S.A., vă rugăm să ne contactați și vom corecta cât mai rapid.

Descoperă alte firme din Maramureş

Selecție aleatorie din director

Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?

Descarcă aplicația GRATUIT de pe:

Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!

Comandă Constatator ONRC