Sari la conținut
SnapCertSnapCert
Firmă activăPlătitor TVA

Actualizat: 30 iun 2026

GLOBAL CONSULTING S.R.L.

GLOBAL CONSULTING S.R.L. (CUI 11760273) este o firmă din București, înființată în 1999, înregistrată la codul CAEN 8299. Date oficiale ANAF.

CAEN:8299

Date oficiale ANAF
actualizate zilnic

Aplicație iOS & Android
descarcă gratuit

Constatator ONRC
direct din pagina firmei

Extras CF ANCPI
pentru același sediu

Date publice oficiale

SnapCert agregă datele despre GLOBAL CONSULTING S.R.L. din sursele oficiale: ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) și ONRC (Oficiul Național al Registrului Comerțului).

Ce date publice are GLOBAL CONSULTING S.R.L.?

Denumire
GLOBAL CONSULTING S.R.L.
Formă juridică
SRL — Societate cu răspundere limitată
Înființată la
19 mai 1999
Tip capital
Privat — capital autohton

Cu ce se ocupă firma (CAEN 8299)?

CAEN

8299

CAEN Rev. 22008-2023

Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN Rev. 3în vigoare 2024+

Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

În Rev. 3 (în vigoare 2024+):

Redistribuit între: 4360, 4611, 4612, 4613, 4614, 4615, 4616, 4617, 4618, 4619, 4791, 4792, 5231, 5232, 5330, 5540, 5640, 6120, 7751, 7752, 8240, 8291, 8299, 8561, 8697, 8791, 9540, 9640

Situație fiscală

Plătitor TVA

Da

Din 1 noiembrie 2000

TVA la încasare

Nu

Split TVA

Nu

Istoric TVA

Activ

Înregistrare TVA

1 noiembrie 2000 — prezent

Pe scurt despre firmă

GLOBAL CONSULTING S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă, înregistrată în România cu codul unic de identificare (CUI) 11760273 și codul de TVA RO11760273. Firma a fost înmatriculată la Registrul Comerțului pe 19 mai 1999, sub numărul J40/4477/1999. Sediul social este în București.

Codul CAEN principal este 8299, corespunzând activității „alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.". Această clasificare reflectă domeniul declarat oficial al firmei la registrul ANAF.

Din punct de vedere fiscal, GLOBAL CONSULTING S.R.L. este înregistrată ca plătitor de TVA la data ultimei actualizări. Aceste informații sunt preluate din surse publice ANAF și pot fi confirmate printr-un Certificat Constatator ONRC oficial, comandat direct din această pagină.

Sediu social

Str. Cpt. Nicolae Licaret, Nr. 10

Sector 3 Mun. Bucureşti · București · Cod poștal 31643

Ai nevoie de Extras Carte Funciară pentru acest sediu?

Extras CF ANCPI livrat instant în aplicație și pe email.

Comandă Extras CF ANCPI

Denumire stabilă

Firma GLOBAL CONSULTING S.R.L. și-a păstrat denumirea de-a lungul activității.

Care e cifra de afaceri a firmei GLOBAL CONSULTING S.R.L.?

Ultim bilanț depus: 2025 · Sursa: Ministerul Finanțelor

Cifra afaceri 2025

106.833 RON

6.3%

Profit net 2025

-39.066 RON

Pierdere

45.4%

Salariați

2

100.0%

Datorii 2025

230.668 RON

7.6%

Evoluție pe mai mulți ani

Cifră afaceriProfit net
-71.53299173.513146.03620212022202320242025

Cifră de afaceri netă = veniturile totale obținute din vânzarea produselor și prestarea serviciilor, fără TVA și fără reduceri comerciale acordate. Profit net = câștigul rămas după scăderea tuturor cheltuielilor și a impozitelor din veniturile totale.

Bilanț ANAF multi-an pentru GLOBAL CONSULTING S.R.L. — cifra afaceri, profit net, datorii, capitaluri, salariați, variație YoY.
AnCifra afaceriProfit net
2025106.833 RON-39.066 RON
2024114.020 RON-71.532 RON
2023135.199 RON7.987 RON
2022146.036 RON33.537 RON
2021124.883 RON14.049 RON

Cifrele provin din bilanțurile oficiale depuse de firmă la ANAF / Ministerul Finanțelor. Dacă apare „—", înseamnă că bilanțul nu a fost depus pentru acel an sau datele sunt indisponibile. Variațiile mari pot reflecta activitate intermitentă, schimbarea profilului de business sau bilanțuri parțiale.

Vezi toți cei 20 indicatori din bilanț 2025 (standard)
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL23.708 RON
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL, din care:19.015 RON
Stocuri
Creante6.372 RON
Casa şi conturi la bănci12.643 RON
CHELTUIELI IN AVANS2.875 RON
DATORII230.668 RON
VENITURI IN AVANS
PROVIZIOANE
CAPITALURI - TOTAL, din care:-185.070 RON
Capital subscris varsat200 RON
Patrimoniul regiei
Cifra de afaceri neta106.833 RON
VENITURI TOTALE106.833 RON
CHELTUIELI TOTALE144.829 RON
Profit brut
Pierdere bruta37.996 RON
Profit net
Pierdere neta39.066 RON
Numar mediu de salariati2 RON

Interpretare

GLOBAL CONSULTING S.R.L. a raportat în anul 2025 o cifră de afaceri de 106.833 RON, în scădere cu 6.3% față de 2024. Firma a încheiat anul cu o pierdere netă de 39.066 RON și operează cu un număr mediu de 2 salariați. Datoriile totale sunt de 230.668 RON. Capitalurile proprii sunt în deficit la -185.070 RON, ceea ce poate indica necesitatea recapitalizării. Date oficiale Ministerul Finanțelor, conform bilanțului depus.

Întrebări frecvente

Este GLOBAL CONSULTING S.R.L. plătitor de TVA?

Da. GLOBAL CONSULTING S.R.L. este înregistrată ca plătitor de TVA. Codul de TVA este RO11760273.

Care este sediul social?

Str. Cpt. Nicolae Licaret, Nr. 10, Sector 3 Mun. Bucureşti, București, cod poștal 31643.

Cum obțin Certificatul Constatator ONRC pentru GLOBAL CONSULTING S.R.L.?

Comanzi prin SnapCert și primești documentul în aplicație și pe email în câteva minute. Documentul conține toate datele oficiale: asociați, capital social, activități, sucursale și situația fiscală. Comandă acum →

Vreau și istoricul firmei. Cum obțin?

Raportul Istoric ONRC conține toate modificările prin care a trecut firma de la înființare: asociați, capital social, sediu, denumire, fuziuni, divizări. Livrat în aplicație și pe email. Comandă Raport Istoric ONRC →

Ați găsit o greșeală? Datele sunt preluate automat din surse publice ANAF — dacă observați informații incorecte sau învechite despre GLOBAL CONSULTING S.R.L., vă rugăm să ne contactați și vom corecta cât mai rapid.

Descoperă alte firme din București

Selecție aleatorie din director

Ai nevoie de Certificat Constatator online de la ONRC sau Extras Carte Funciară online de la ANCPI?

Descarcă aplicația GRATUIT de pe:

Sau caută SnapCert pe App Store, Magazin Play sau Google!

Comandă Constatator ONRC